ООН: Рекордний врожай зернових 2008 р. дозволить стабілізувати ситуацію на світовому продовольчому ринку | частина друга

Фахівці Інституту з дослідження продовольчої політики (IFPRI) стверджують, що істотне зменшення цін на зернові дозволило би введення світового мораторію на виробництво біопалива. Так, до 2010 р. кукурудза подешевшала б на 20%, пшениця — на 8%, цукор — на 11%. Але це навряд чи реально на тлі "бензинових" протестів, спрямованих проти подорожчання пального, які проходять у різних країнах.

Світове подорожчання продуктів, звісно, торкнулося й України. Через введення заборони на експорт зернових, кукурудзи та олії минулого року, аграрії втратили $2 млрд. В країні залишився надлишок зерна. Коли ж квоти зняли, продавати його на експорт у необхідних обсягах було вже неможливо. Наприклад, порти не мають достатньої пропускної здатності.

Високі темпи зростання цін на аграрну продукцію в Україні пов'язані, в першу чергу, з низькою ефективністю виробництва більшості сільгосппідприємств, яка в середньому не перевищує 40%. "В таких умовах подорожчення ресурсів виробництва несе набагато більші загрози, ніж в ефективних аграрних економіках. А на відміну від таких розвинених країн, як США або ЄС наші виробники значно менш захищені державою. Через це вони хворобливіше відчувають на собі світові тенденції. Взагалі, ми глобальні тенденції віддзеркалюємо, лише частково змінюючи масштаб.

Останні кілька місяців на світовому ринку спостерігається сильна корекція униз щодо пшениці, цукру, молочної продукції та деяких інших видів продовольства. Очевидно, далі ціни на продуктову ринку сильно зростати не будуть. Підвищення цін до останнього часу в нас стримувало, наприклад, те ж квотування. А надалі, зниження імпортних мит в умовах вступ у України до СОТ не дозволятиме піднімати ціни вище за ціни на частково дотаційному світовому ринку. До цього додаються і перспективи значного збільшення врожаїв зерна та меншою мірою олійних культур.

Перша Земельна нагадує, що за даними Національного банку, інфляція у травні уповільнилася до 1,3% порівняно з 3,1% у квітні. З початку 2998 р. індекс споживчих цін зріс на 14,6%. Незважаючи на зниження темпів росту інфляції, порівняно з травнем 2007р. вона вже досягла позначки у 31,1%. Одним із факторів такого зростання НБУ називає світові ціни на харчові продукти.

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

Дивіться більше на сайті: http://www.1zemelna.com.ua

ООН: Рекордний врожай зернових 2008 р. дозволить стабілізувати ситуацію на світовому продовольчому ринку | частина перша

У документі відзначається, що сумарне виробництво зерна у світі цього року повинно скласти 2180 млн. тонн, що на 2,8% більше, ніж роком раніше.

"Це повинно допомогти поліпшенню ситуації в сфері попиту та пропозиції на світовому ринку і стримати подальше зростання цін на продукти харчування, що стало катастрофічним, насамперед для найбідніших країн", — підкреслюють експерти FAO. .

Світові ціни на продовольчу продукцію, за даними ООН, зросли на 57% у річному вимірі. Національний банк України називає це однією з основних причин вітчизняної інфляції. У той же час, значного підвищення цін на харчові продукти наступного року навряд чи варто очікувати.

Нинішнє зростання світових цін на продукти харчування відбувається в основному через збільшення попиту як на сировину, так і на готову продукцію. Передусім, з боку нових великих гравців світової економіки на кшталт Китаю та Індії. Про це ще 20 травня 2008 р. заявила у спеціальному Повідомленні Європейська Комісія.  

Вона також вказує на подорожчення ресурсів для сільського господарства, зокрема на азотні добрива (від 1999 р. подорожчали в середньому на 350%), транспортні послуги та енергоресурси. Також важливими чинниками є поганий врожай у багатьох регіонах світу, падіння американського долара й експортні обмеження, які накладають традиційні постачальники сільськогосподарської продукції.

Вартість кукурудзи та рису продовжує бити рекорди. Спостерігається тенденція до подорожчання всіх зернових культур.

В основі інфляції лежить подорожчення енергоносіїв. Біоенергетика потребує сировини. Збільшення ціни на кукурудзу спричинило додатковий тиск на ціну зерна. У лютому 2008р. був пік — таких цін на зерно ще не спостерігали. Відповідно, подорожчали й корма для тварин. А відтак — піднялися й ціни на те ж молоко, м'ясо тощо.

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

Дивіться більше на сайті: http://www.1zemelna.com.ua

У Рівному здано в експлуатації котельню, споруджену за сприяння ООН

Об‘єкт споруджено за принципом подвійного фінансування: половину суми сплачує територіальна громада, половину – ПРООН. Загальна сума інвестицій, як зазначалося під час процедури прийняття в експлуатацію котельні, становить 3 млн. грн.

Досі це місце вважалося, як каже директор теплопостачального підприємства „Теплотранссервіс” П. Сергійчук, доволі проблемним, оскільки тепло до школи доводилося подавати на відстані близько кілометра. Теплотраса часто виходила з ладу. Крім того, за його словами, технологічна схема теплопостачання Рівного, розроблена в 60 рр. минулого століття, передбачала зменшення температури теплоносія якраз в кінцевій його точці, якою й була гімназія.

Нова котельня, де встановлене сучасне енергозберігаюче обладнання, дозволить, як каже головний теплопостачальник міста, економити за опалювальний сезон на енергоносіях близько 300 тис. грн. бюджетних коштів

Як розповіла аступник постійного представника ПРООН в Україні Йованна Казана-Вишньовецька, Рівне є єдиним місто в Україні, де налагоджені тісні зв‘язки між представництвом проекту та місцевою владою. Сьогодні, за її словами, вона має намір обговорити з першим заступником міського голови Рівного О. Хмилецьким шляхи реалізації подальших проектів.

За матеріалами: zik.com.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

ООН не вшанує річницю Голодомору

Український представник, за повідомленням, розміщеним на вебсайті ООН, висловив вдячність за рекомендацію, що це питання розглянуть під час наступного пленарного засідання Генеральної Асамблеї.

За словами українського представника, єдиною країною, яка виступила проти пропозиції вшанувати 75-річчя Голодомору під час нинішньої сесії, була Росія, яка наголошує, що під час голоду в 30-ті рр.. постраждала не лише Україна.

Український представник додав, що у той час як Україна висловлює жаль з приводу страждань інших народів, вона докладатиме більше зусиль задля ширшого розуміння Голодомору і, що несправедливість, від якої потерпів український народ, не повинна бути розмита.

Представник Росії сказав, що голод був трагічним періодом для всього Радянського Союзу і результатом неправильної сільськогосподарської політики. Представник Росії заявив, що було б неправильно виокремлювати ситуацію, що склалася в Україні, і розглядати питання з точки зору лише однієї сторони.

Посол Росії в ООН: "Росія вважає неправильним з точки зору пам'яті сотень тисяч людей, які загинули в інших республіках колишнього Радянського Союзу, ставити питання в ООН в контексті одного регіону".

Україна домагається, аби Голодомор 1932-33 рр. був визнаний геноцидом українського народу. Наразі понад 10 країн світу визнали Голодомор геноцидом.

Цього року Україна відзначає 75-річницю Голодомору і ініціатором широких меморіальних заходів упродовж року є президент Ющенко.

До речі, зважаючи на те, що наступні три десятиліття – золота пора картоплі і обсяги приватного й фермерського вирощування бульби у світі зростуть на 60 % – в ООН оголосили 2008-й – Роком картоплі. Хоч і не признали Голодомор, але про всяк випадок не забули про бульбу.

країна допоможе ООН подолати продовольчу кризу

Сама ж Україна готова взяти участь в ініційованому Організацією об'єднаних націй механізмі подолання продовольчої кризи. Про це говориться в повідомленні прес-служби Міністерства закордонних справ.

18 липня 2008 р. з ініціативи генерального секретаря ООН Пан Гі Муна пройшло пленарне засідання Генеральної асамблеї ООН, присвячене питанням продовольчої та енергетичної криз.

Лейтмотивом всіх виступів став заклик сконцентрувати зусилля організацій та установ системи ООН, міжнародних фінансових інститутів, потенційних країн-донорів на невідкладному подоланні кризових явищ у сфері продовольства та енергетики і надати допомогу країнам, які найбільше страждають від нестачі продуктів.

У своєму виступі постійний представник України при ООН Ю. Сергєєв відзначив, що Україна підтверджує свій намір продовжувати надавати гуманітарну допомогу, у тому числі продовольчу країнам, що опинились у біді.

Також Україна готова приєднатися як донор до ініційованого генсекретарем ООН механізму подолання продовольчої кризи.

Сергєєв підкреслив, що Україна, що втратила мільйони своїх громадян під час Голодомору 1932-1933 рр., як ніхто інший розуміє страждання людей у країнах Африки, Азії та Латинської Америки і важливість надання їм термінової допомоги.

Як повідомлялося, Україна сподівається прискорити свій вступ у Європейський Союз, якщо буде брати участь у подоланні продовольчої кризи.

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

Дивіться більше на сайті: http://www.1zemelna.com.ua

 

Мостиські ФАПи відремонтує ООН

Програма розвитку ООН надає технічну та фінансову підтримку громадам щодо впровадження проектів, спрямованих розвиток та вирішення соціально-економічних проблем в населених пунктах району. Зокрема, для ремонту ФАПів за умови: 50% вартості проекту фінансує Програма, 45% – районний бюджет, 5% коштів дає громада ..

Планується фінансування п`ятьох таких проектів.

У РДА відбулося підписання угоди про партнерство між ПРООН, райдержадміністрацією, районною радою та пройшла перша ознайомча нарада з керівниками громад, які бажають взяти участь у цьому проекті.

 

На Закарпатті затвердили список районів, які візьмуть участь у проекті «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», що здійснюється за угодою між Закарпатською ОДА, облрадою та Програмою розвитку ООН. Про це 24 липня 2008 р. повідомили в управлінні інформації та зв’язків з громадськістю Закарпатською ОДА.

Учасниками проекту стали Тячівський, Міжгірський, Перечинський, Рахівський, Свалявський, Воловецький, Берегівський та Великоберезнянський райони. Ще четверо районів затверджено як резервні (Іршавський, Мукачівський, Ужгородський, Хустський).

За умовами проекту, мешканці сіл, селищ та невеликих міст (з населенням до 10 000 осіб) мають визначити пріоритети для покращення умов проживання та запропонувати для фінансування один проект з покращення умов проживання.

У кожному районі на конкурсній основі буде відібрано 5 проектів для фінансування. Мікропроекти громад будуть співфінансуватись Проектом (50%, до 10 000 доларів), місцевим бюджетом (від 45%) та громадою (5%).

Довідка від Першої Земельної: проект «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» підтримує та співфінансує громадські ініціативи у всіх областях України та Автономній Республіці Крим. Проект розпочав діяльність у 20 областях та АРК, підписано Угоди про партнерство з 13 областями.

Проект було започатковано у вересні 2007 р. Ініціатива фінансується Європейською Комісією в рамках програми технічної допомоги ЄС та співфінансується і впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні, за підтримки Уряду України.

 

За матеріалами: zik.com.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

ООН: Ми отримали «жовту картку» за екологічну демократію | частина третя

«Серед цивілізованих країн на третій зустрічі сторін Україна виглядала найгірше, – обурюється Г. Голубовська-Онісімова. – Загалом, Україну можна було порівняти хіба що з Туркменістаном, який теж постійно робив безпідставні заяви про своє «супер-дотримання» вимог Оргуської конвенції, і теж отримав «жовту картку». Безумовно, це сором для України».

Але виглядає на те, що міністр охорони навколишнього природного середовища ані за собою, ані за своїми підлеглими провини не відчуває: після оприлюднення рішення сторін Конвенції про умовне попередження на сегменті високого рівня міністр заявив, що у всьому насправді винні деякі громадські організації, які начебто ганьблять Україну на міжнародній арені, аби отримати більше грантів. Тож, «основне» завдання виконали – на кого перекласти провину знайшли.

На жаль, в головах наших чиновників не відбулось жодних змін – причиною того чому Україна отримала умовне попередження вони вважають не те, що ними протягом трьох років не було здійснено належних заходів щодо впровадження Конвенції та виконання рішення Комітету, а громадськість, яка порушила це питання. Здається, в чиновників з Мінприроди немає розуміння демократичної культури, адже визначальним на такого рівня заходах є демократизм в стосунках вищих посадових осіб та громадськості.

Про який демократизм можна говорити, якщо під час прийому у міністра екології Латвії на честь святкування 10-ї річниці Конвенції керівник управління комунікацій буквально фізично перешкоджав спілкуванню з українським міністром представникам громадських організацій?

То ж поки це ще не попередження. Україна отримає попередження, якщо вона не виконає умов, які вона зобов’язана виконати. Україна має докласти всіх зусиль. Та навіть попри те, що таке рішення Секретаріату, як доволі жорстке і далеке від об’єктивності – звісно, з українського боку були зроблені деякі помилки – ми дійсно повинні були дещо оперативніше опрацювати документи, також з нашого боку були деякі бюрократичні проступки з підготовкою паперів. Однак, ми переконані, що ніякого попередження Україна не отримає.

За матеріалами: day.kiev.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

ООН: Ми отримали «жовту картку» за екологічну демократію | частина друга

Згідно рішення Другої наради cторін в 2005 р. Україна мала розробити Стратегію дотримання конвенції, привести законодавство у відповідність із положеннями конвенції, передбачивши чітку процедуру участі громадськості в прийнятті рішень, практичні механізми застосування конвенції, а також встановити часові рамки для цього; передбачити заходи щодо підвищення обізнаності з положеннями конвенції, державними службовцями, які мають відношення до прийняття рішень у галузі охорони довкілля, і суддівським корпусом. Згідно умов, Україна мала розробити Cтратегію до кінця 2005 р., і негайно прийматись за її втілення.

Звісно, до 2005 р. нічого зроблено не було. Натомість Україна взялась за підготовку Cтратегії вже в 2008 р. за принципом «краще пізно ніж ніколи». Адже, в 2008 р. була запланована третя зустріч сторін, де країни Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН) та європейська громадськість мали оцінити, наскільки сумлінно й ретельно виконала Україна свої зобов’язання щодо екологічної демократії. Заради справедливості слід зазначити – у розробці Стратегії Мінприроди навіть намагалося залучити громадськість, тож проект Cтратегії на пізній стадії винесли на обговорення.

«Проект Стратегії було винесено на обговорення з громадськістю лише на пізній стадії, і вже навіть це є порушенням Оргуської конвенції. На стадії визначення пріоритетів це не обговорювалось, на стадії формування структури – обговорення теж не було. Якість Стратегії Громадську раду при Мінприроди абсолютно не задовольнила: Громадська рада висловила застереження стосовно кваліфікації виконавця, який не мав фаху з екологічного права… Ми порадили Мінприроди розірвати договір, тим більше, що вибір організації і тендерна процедура були абсолютно не прозорі. Але вони цю так звану стратегію крадькома вислали до комітету з дотримання Оргуської конвенції», – з жалем констатує голова Громадської ради Голубовська- Онісімова.

Після «інтенсивної» підготовки українська офіційна делегація постала на нещодавній зустрічі сторін в Ризі, «офіційною стратегією» – трьома сторінками тексту, погано перекладеного англійською.

«Документ, який представила українська делегація абсолютно не відповідав вимогам, які було поставлено перед нашою державою. Складалось таке враження, що розробники стратегії рекомендацій навіть не читали», – вважає учасниця конференції, керівник інформаційного центру «Зелене досьє» Т. Малькова.

До того ж, так звана Стратегія не мала юридичної сили – адже фактично Мінприроди в ній давало вказівки вищому органу – Кабінету Міністрів (Кабмін стратегії не затвердив).

Враховуючи все це Україні винесли умовне попередження про недотримання умов Оргуської конвенції: якщо до 1 січня 2009 р. наша держава так і не виконає покладених на неї зобов’язань, а з 1 травня 2009 р. в дію вступить попередження.

Наступний за жорсткістю крок – «Призупинення членства та позбавлення всіх прав та привілеїв».

За матеріалами: day.kiev.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

ООН: Ми отримали «жовту картку» за екологічну демократію | частина друга

Початок див.: ООН: Ми отримали «жовту картку» за екологічну демократію | частина перша

Згідно рішення Другої наради cторін в 2005 р. Україна мала розробити Стратегію дотримання конвенції, привести законодавство у відповідність із положеннями конвенції, передбачивши чітку процедуру участі громадськості в прийнятті рішень, практичні механізми застосування конвенції, а також встановити часові рамки для цього; передбачити заходи щодо підвищення обізнаності з положеннями конвенції, державними службовцями, які мають відношення до прийняття рішень у галузі охорони довкілля, і суддівським корпусом. Згідно умов, Україна мала розробити Cтратегію до кінця 2005 р., і негайно прийматись за її втілення.

Звісно, до 2005 р. нічого зроблено не було. Натомість Україна взялась за підготовку Cтратегії вже в 2008 р. за принципом «краще пізно ніж ніколи». Адже, в 2008 р. була запланована третя зустріч сторін, де країни Європейської економічної комісії ООН (ЄЕК ООН) та європейська громадськість мали оцінити, наскільки сумлінно й ретельно виконала Україна свої зобов’язання щодо екологічної демократії. Заради справедливості слід зазначити – у розробці Стратегії Мінприроди навіть намагалося залучити громадськість, тож проект Cтратегії на пізній стадії винесли на обговорення.

«Проект Стратегії було винесено на обговорення з громадськістю лише на пізній стадії, і вже навіть це є порушенням Оргуської конвенції. На стадії визначення пріоритетів це не обговорювалось, на стадії формування структури – обговорення теж не було. Якість Стратегії Громадську раду при Мінприроди абсолютно не задовольнила: Громадська рада висловила застереження стосовно кваліфікації виконавця, який не мав фаху з екологічного права… Ми порадили Мінприроди розірвати договір, тим більше, що вибір організації і тендерна процедура були абсолютно не прозорі. Але вони цю так звану стратегію крадькома вислали до комітету з дотримання Оргуської конвенції», – з жалем констатує голова Громадської ради Голубовська- Онісімова.

Після «інтенсивної» підготовки українська офіційна делегація постала на нещодавній зустрічі сторін в Ризі, «офіційною стратегією» – трьома сторінками тексту, погано перекладеного англійською.

«Документ, який представила українська делегація абсолютно не відповідав вимогам, які було поставлено перед нашою державою. Складалось таке враження, що розробники стратегії рекомендацій навіть не читали», – вважає учасниця конференції, керівник інформаційного центру «Зелене досьє» Т. Малькова.

До того ж, так звана Стратегія не мала юридичної сили – адже фактично Мінприроди в ній давало вказівки вищому органу – Кабінету Міністрів (Кабмін стратегії не затвердив).

Враховуючи все це Україні винесли умовне попередження про недотримання умов Оргуської конвенції: якщо до 1 січня 2009 р. наша держава так і не виконає покладених на неї зобов’язань, а з 1 травня 2009 р. в дію вступить попередження.

Наступний за жорсткістю крок – «Призупинення членства та позбавлення всіх прав та привілеїв».

За матеріалами: day.kiev.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

ООН: Ми отримали «жовту картку» за екологічну демократію | частина перша

Цю, за словами колишнього Генерального cекретаря ООН Кофі Аннана, «найбільш амбіційну конвенцію в історії ООН» ще в 1999 р. прийняла та ратифікувала і наша країна. Однак, з огляду на нещодавні події на зустрічі сторін Конвенції, де нашій державі дали умовне попередження (своєрідну «жовту картку») за недотримання умов договору, невідомо, чи є Україні що святкувати…

До виконання, чи то пак, невиконання умов Оргуської конвенції українські екологи мали претензії завжди. Втім, влада, до них не надто дослухалась. Скажімо, експерти неодноразово наголошували на відсутності належних дієвих механізмів, залучення громадськості до прийняття рішень, що стосуються довкілля.

«Громадськість має дуже обмежений вплив на процес прийняття рішень, чи, можна навіть сказати — практично такого впливу не має. Про те, що потрібно вдосконалювати законодавство і практику, стосовно залучення громадян до прийняття рішень, зокрема щодо будівництва нових об’єктів, вже йшлося в рішенні Комітету з дотримання в 2005 році на другій зустрічі сторін. Тоді Україні вперше вказали на невиконання конвенції, і зобов’язали розробити стратегію впровадження вимог Оргуської конвенції, з особливою увагою до втілення статті 6 Оргуської конвенції «Участь громадськості в прийнятті рішень з конкретних видів діяльності . Однак, фактично, за ці роки майже нічого зроблено не було», — каже голова Громадської ради при Мінприроди, президент громадської організації «Мама-86» Г. Голубовська-Онісімова.

Про грубе порушення умов Оргуської конвенції говорили і у зв’язку з віднесенням окремих висновків екологічної експертизи до конфіденційної інформації. Адже, екологічна експертиза має бути прозора і відкрита і за українськими законами, й за умовами тої ж таки Оргуської конвенції.

«Закритість екологічної експертизи також стала однією з причин претензій Комітету з Дотримання умов Оргуської конвенції в 2005 р. До 2008 р. наша держава мала б усунути порушення та зробити проведення екологічної експертизи прозорим, а висновки екологічної експертизи — загальнодоступними, — пояснила пані Ганна — Натомість, в період з 2004 по 2008 рр., різні міністри з охорони навколишнього природного середовища приймають накази про віднесення окремих висновків екологічної експертизи до конфіденційної інформації…».

Тож, незважаючи на інструкції Комітету з дотримання , на протести екологів, і на соціальне напруження через екологічну нестабільність, жодних помітних кроків на покращення ситуації та виправлення порушень Україна не зробила. Зате написала стратегію…

За матеріалами: day.kiev.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

Дороги у Турківському районі будуватиме ООН

У зв’язку з цим у Турці відбувся районний семінар та презентація Проекту Європейського Союзу. Під час цього заходу голова районної ради Ю/ Лило, голова РДА Б/ Бегей та представник Проекту підписали партнерську угоду про умови співпраці між гірським краєм та Програмою розвитку ООН в Україні.

Отож, у районі буде відібрано п’ять найкращих сільських рад, кожній з яких належить запропонувати по одному головному для місцевих громад проекту з покращення умов проживання. Для їх реалізації половина коштів надійде від проекту "Місцевий розвиток, орієнтований на громаду" (до 10 тис. дол. щодо кожного проекту), 45% витрат оплатить місцева влада і лише 5% становитиме внесок самої громади.

"Наші сільради, – сказав голова районної ради Юрій Л/, – кошти ООН спрямують на пріоритетні сфери. Такими для них є підтримка мережі сільських ФАПів, застосування енергозберігальні заходів, охорона навколишнього середовища, а також водопостачання та розвиток комунального транспорту. Останній проект дуже важливий. Його реалізація дозволить подолати ізольованість в сільській місцевості, бо до окремих наших населених пунктів складно дістатися".

а матеріалами: zik.com.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

Відбулося підписання Меморандуму між Урядом України та Урядом Японії про співпрацю

Від України Меморандум підписав Міністр охорони навколишнього природного середовища Г. Філіпчук, від Японії – Надзвичайний і Повноважний посол Японії в Україні М. Мабучі.

Меморандум спрямований на розвиток співпраці обох країн, з метою досягнення скорочення викидів парникових газів та впровадження механізмів Кіотського протоколу в Україні та Японії.

Підписання Меморандуму відкриває можливості отримання Україною нових інвестицій для впровадження природно-безпечних технологій через проекти спільного впровадження, згідно з механізмами Кіотського протоколу та Схеми зелених інвестицій і сприятиме розвитку двохсторонньої співпраці між Україною та Японією з питань зміни клімату.

Реалізація механізму спільного впровадження передбачена статтею 6 Кіотського протоколу, згідно з якою «будь-яка Сторона Додатку І може передавати будь-якій іншій такій Стороні або купувати в неї одиниці скорочення викидів, спрямованих на зменшення антропогенних викидів парникових газів або збільшення абсорбції поглиначами у будь-якому секторі економіки».

Довідка від Першої Земельної: Кіотський протокол (до Рамкової Конвенції ООН) – міжнародна угода, яка передбачає стабілізацію викидів СО2 в атмосферу на рівні 1990 р., а потім — поступове їх зменшення для попередження зміни клімату нашої планети. Згідно з протоколом для кожної країни встановлюється максимально припустима межа викидів. Всі розвинуті держави та країни з перехідною економікою, які ратифікували цей документ, беруть на себе зобов'язання обмежити та знизити викиди парникових газів у 2008-2012рр.

З 11 серпня 1997 р. Україна є Стороною Рамкової конвенції ООН про зміну клімату. 15 березня 1999 р. Україна підписала Кіотський протокол до Конвенції, а 4 лютого 2004 р. Верховна Рада України ратифікувала його і ці міжнародні угоди стали складовими національного законодавства України.

Кіотський протокол набрав сили 16 лютого 2005 р.

За матеріалами: kmu.gov.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України