Береш у кредит одну квартиру – повертаєш три!

Як пояснила керiвник управлiння зв’язкiв з громадськiстю та масової роз’яснювальної роботи ДПA Л. Атаманенко, ця норма не є нововведенням, просто ранiше нею майже не користувалися. У червнi ж ДПА України розповсюдила лист-пояснення щодо її застосування. Зокрема у листi йдеться про те, що платник податку – резидент – має право включити до складу податкового кредиту частину суми вiдсоткiв за iпотечним житловим кредитом, фактично сплачених протягом звiтного податкового року. При цьому у Законi “Про податок з доходiв фiзичних осiб” нема обмежень щодо валюти, в якiй здiйснюється кредитування.

Простiше кажучи, якщо ви отримали кредит на житло, то треба подати до податкової адмiнiстрацiї щорiчну декларацiю про доходи, тодi держава поверне вам податок на прибуток (так званий податковий кредит), але в сумi не бiльшiй за суму вiдсоткiв за iпотечним кредитом, якi ви сплатили за попереднiй рiк. Яку частину вiдсоткiв повертатимуть, податкова розраховуватиме за спецiальною формулою. Якщо придбана квартира матимете площу меншу 100 кв. м, то можна очiкувати, що податкова поверне всю суму податку, якщо житло просторiше, то податковий кредит буде меншим.

Банкiвськi працiвники не впевненi, чи матиме таке “спонсорство” з боку держави суттєвий вплив на ринок iпотечного кредитування, адже клiєнт все одно спочатку мусить заплатити вiдсотки за кредитом, а вже потiм чекати на компенсацiю з боку держави. Зрештою, компенсацiї можна й не дочекатися, адже до квiтня 2009 р., коли настане час подавати щорiчнi, правила знову можуть змiнитися.

З огляду на такi нехитрi розрахунки, не дивно, що деякi будiвельнi компанiї стверджують, що на Львiвщинi менше 10% житла купують в кредит. Для пересiчних українцiв, середня зарплата яких менша двох тисяч гривень (якщо брати по Львiвщинi, то тут працiвники заробляють в середньому по 1500 гривень), — недоступна розкiш.

Кредитна арифметика від Першої Земельної: Проте навiть з вiдшкодуванням вiдсоткiв житло в кредит можуть собi дозволити лише одиницi. Молодим сiм’ям залишається або винаймати квартиру (що теж недешево), або дiлити квадратнi метри з батьками та дiдусями-бабусями. Скажiмо, “Укрексiмбанк” видає кредити у гривнях пiд 21,6 % рiчних (у доларах – пiд 16,5%). Якщо ви розраховуєте придбати квартиру вартiстю 500 тис. грн.., то вiдразу доведеться сплатити 30%  вiд суми.

Тобто якщо 150 тис. грн.. матимете своїх, тодi ще 350 тис. гривень вам можуть позичити. Молодим людям, яким ще далеко до пенсiйного вiку, кредит можуть видати на 25 рокiв. Тодi у мiсяць доведеться погашати 1167 грн. самого кредиту та 6488 грн. вiдсоткiв. Щоправда, поступово сума вiдсоткiв зменшуватиметься. Тобто у перший мiсяць вам доведеться заплатити 7655 гривень. Щоб отримати такий кредит, сукупний дохiд сiм’ї з двох осiб має становити не менше 12250 гривень на мiсяць. Якщо є дiти – бiльше.

У “Райффайзен Банк Аваль” iпотечнi кредити у гривнях взагалi не видають. Доларовi кредити тут видають пiд 13,5%, до того ж вiдразу треба сплатити 20 % суми позики. Тобто якщо взяти умовну квартиру за 100 тис. дол.., то вiдразу доведеться заплатити 20 тис. Решту суми вам доведеться сплачувати двадцять рокiв (у кращому разi) по 1207 доларiв на мiсяць (у перерахунку на гривнi виходить 5854). Якщо тi 1207 доларiв помножити на 12 мiсяцiв та на двадцять рокiв, то виходить 289 680 доларiв!

За матеріалами: agent.ua http://agent.ua/review/?shownews=16483

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

Береш у кредит одну квартиру – повертаєш три!: 1 комментарий

  1. Це неправда, що раніше податковим кредитом мало хто користувався. Просто всім відмовляли на підставі того, що іпотечний кредит у доларах. Деякі люди просто не бачили сенсу подавати документи і тратити час, якщо їхнім знайомим попередньо відмовляли.

    У мене та мого чоловіка є досвід отримання податкового кредиту. Цього року податкова нам відмовила.

    На який лист податкової адміністрації ви посилаєтеся у цій замітці? Що змінить цей червневий лист?

    Ось у цій категорії є кілька моїх заміток про податковий кредит:

    oselya.blox.ua/html/1310721,262146,21.html?82

Обсуждение закрыто.