Будівельники залишають Київ

Будівельники залишають КиївІ головне — скорочуються інвестиції в будівництво в Києві. У І-ому півріччі в столичні новобудови було вкладено 15,5 млрд. грн. Це всього на 4,1% більше, ніж у І-ому півріччі 2007 р. У той же час в 2007 р., у порівнянні з 2006-м, обсяги інвестицій виросли на 31,2%.

Зниження темпів росту обсягів будівництва самі забудовники пояснюють, по-перше, "перегрітість" столичного ринку, а по-друге — зниженням попиту на нове житло. На думку експертів, зниження темпів росту будівельного ринку продовжиться й у ІІ-ому півріччі 2008 р.

Найвищі показники здачі житла в столиці — у Дарницькому, Голосіїевському, Святошинському і Соломенському районах. Зокрема, на території Дарниці з початку року з'явилося 244,7 тис. кв. м житла (це більше 40% від загального обсягу). П'яту частину житла (121,4 тис. кв. м) звели в Голосіїевському районі. Близько 10% всіх новобудов з'явилося в Святошинському і Соломенському районах. Найменше квартир здали на Оболоні й у Дніпровському районі столиці.

У той же час по розмір інвестиція в житлове будівництво лідирують центральні райони Києва. Найбільше коштів забудовники витратили на Печерську. За січень-червень 2008 р. ця сума становила 1,5 млрд. грн. У Шевченківському районі компанії вклали в будівництво 1,25 млрд. грн.

Таку тенденцію експерти пояснюють просто: у центрі Києва вільної для забудови землі майже не залишилося. І отут якщо будують, то дуже дороге житло. До того ж міські влада прийняли нові правила забудови центральної частини міста, які спрямовані на те, щоб посилити умови одержання необхідної для початку будівництва документації. Ці перешкоди сприяють подорожчанню нового житла в центрі столиці.

"По проектах нерухомості, що почали будувати після 1 січня 2007 р., необхідно передати місту 20% загальної площі житла", — пояснює консультант по житлової нерухомості Української торговельної гільдії А. Деревлева. Раніше компанії-забудовники передавали до фонду соціального житла 12% у центральних районах столиці й 7% від побудованого — на окраїні й у спальних районах.

По даним Головного управління статистики в Києві, у першому півріччі забудовники виконаний будівельних робіт на 3% більше показників січня-червня 2007 р.

За матеріалами: ukr.rynok.biz

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Яка ситуація із соціальним житлом в Європі?

Яка ситуація із соціальним житлом в Європі?Досвід Німеччини. | В 60-і післявоєнні рр.. в Німеччині біля двох третин житлового будівництва доводилося на соціальне житло. До цього процесу були широко притягнуті приватні забудовники. Вони могли одержувати кредити від уряду на спорудження соціального житла. Наприкінці 60-х рр. урядові кредити замінили на субсидії, які повинні були полегшити забудовникам сплату відсотків по кредитах, які вони тепер одержували на приватному ринку.

Сьогодні ж сектор соціального житла в Німеччині стрімко зменшується, оскільки із часом закінчується термін дії угод між урядом і забудовниками соціального житла, у такий спосіб останні більше не несуть соціальних зобов'язань. Програми з будівництва нового соціального житла політичної підтримки в Німеччині не знаходять. В 2002 р. був прийнятий закон, що визначив нові пріоритети житлової політики Німеччини, зокрема, соціальне житло вже не призначається для широких верств населення, а скоріше для так званих "вразливих груп" (багатодітних родин, самотніх батьків і т.п.).

А житлові субсидії, спрямовані на існуючий житловий фонд, а не на дороге будівництво нового житла. Тобто малозабезпеченим надають грошову допомогу, щоб вони могли самостійно орендувати житло в приватному секторі. Сьогодні в Німеччині бути забезпеченим житлом не означає володіти ним. Більше половини населення країни орендує квартири або будинки. А у великих містах, таких як Берлін та Гамбург, таких жителів понад 80%.

Досвід Франції. | Після Другої світової війни у Франції діяла величезна кількість житлових програм. В 50-і рр.. держава масово будувала соціальне житло. У період з 1950-го по 1959 рр. обсяги житла на ринку збільшилися в 4,5 рази. В 60-70 рр. акцент державної політики змістився на реконструкцію існуючого житла. Як й у США, витрати на будівництво житла в цей період зменшувалися, а витрати на адресні житлові субсидії — збільшувалися. З 80-х рр. і донині головною темою дискусій державної житлової політики є ефективність державного регулювання ринку житла.

У Франції нерідко чітке розмежування між приватним і державним житлом відсутнє через велику кількість приватних компаній, які під державним контролем поставляють житло на ринок. Сьогодні близько 17% французьких родин живе в соціальному житлі. А приватні компанії, які його споруджують, одержують право на податкові пільги. По завершенні будівництва вони віддають його в оренду малозабезпеченим громадянам за встановленими державою цінами. Такі приватні компанії розділяють із місцевою владою повноваження по визначенню осіб, яким буде надане право на соціальне житло. У середньому, черга на його одержання у Франції становить 10 місяців. Розмір орендної плати за соціальне житло у Франції є значно меншим, ніж на ринку. До того ж біля половини мешканців користуються ще й житловими субсидіями.

Крім того, що соціальне житло у Франції стало загальнодоступним, воно створило й низку проблем. Райони із соціальною забудовою (як звичайно це околиці великих міст) фактично стали епіцентром безладь, властивих бідності. Високий рівень безробіття й злочинності відмітна риса таких районах, оскільки населення не зацікавлене переїжджати в інші райони із кращими можливостями працевлаштування через дешевину житла. Недавні хвилювання на околицях Парижа й деяких інших міст, де живуть здебільшого емігранти, частково можна вважати проявом проблеми соціального житла для "соціально незахищених" громадян.

За матеріалами: news.finance.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Яка ситуація із соціальним житлом в США?

Яка ситуація із соціальним житлом в США?Досвід США | За багатьма критеріями житло американців можна вважати найкращим у світі. Їх будинки в середньому на 20-40% більше, ніж у північній Європі, і на 10%, ніж у Канаді та Австралії. У США витрачають на житло більше, ніж у будь-якій іншій країні, і в абсолютному, і у відносному вимірах. Втім, на відміну від більшості інших країн як багатих, так і бідних, американське житло здебільшого будується й фінансується приватним сектором без залучення прямих державний субсидій.

Перша програма із забезпечення бідних доступним житлом з'явилася в США наприкінці Великої депресії 1937 р. Програма передбачала надання бідним соціального житла в оренду за невелику плату. Її метою було збільшити пропозицію доступного житла, недолік якого гостро відчувався внаслідок тривалого періоду економічного занепаду, а згодом і недостатніх обсягів будівництва під час Другої світової війни. Програма будівництва соціального житла діяла всупереч сильному політичному опору з боку сил, які виражали інтереси середнього класу. Основною причиною критики була географічна концентрація в окремих районах родин з низькими прибутками. Місцева влада часто втримувалася від рішень про будівництво соціального житла на своїй території, оскільки побоювалися припливу бідноти.

Але в 60-і рр.. уряд США розпочав державну програму, що дозволила місцевій владі орендувати житло в приватних власників і використати його як соціальне. Тобто влада укладала із приватними домовласниками довгострокові угоди про те, що вони будуть здавати житло незабезпеченим громадянам за низькими цінами, і одержувати за це компенсацію від держави. Таке рішення зменшило опір середнього класу ініціативам із заселення бідних у соціальне житло, оскільки воно географічно розосередило реципієнтів програми.

В 70-х рр. був прийнятий закон, що вводить субсидії, які вже платив орендодавцеві конкретний орендар. Тобто субсидію на оренду житла одержував не домовласник, який здавав його за "соціальними" цінами, а самі малозабезпечені громадяни, які орендували приміщення.

Поступово програми із субсидування малозабезпечених громадян розширювалися, а програми, які передбачали довгострокові контракти із власниками соціального житла, скорочувалися. Важливою перевагою такої заміни є велика гнучкість програм із забезпечення бідних доступним житлом: у випадку збільшення прибутків реципієнта програми немає необхідності його виселяти, припиняється лише видача йому субсидії.

У ХХ ст. ідея будівництва державою нових багатоповерхівок соціального призначення в США вже не обговорюється. З післявоєнних часів нагромадилася велика кількість таких будинків. Згодом вони руйнуються, багато хто з них функціонально застаріли. У той же час їхнє переведення у приватний житловий фонд, реконструкція або знос вимагають вкрай високих витрат. Втім, низька орендна плата за таке соціальне житло (30% прибутку малозабезпеченої родини) визначає високий попит на нього. Сьогодні реципієнтами програми є дійсно найбідніші, оскільки низька якість житла, а також несприятливе оточення районів із соціальною забудовою запобігає заселенню туди заможних людей.

За матеріалами: news.finance.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Ющенко просить бізнесменів збудувати 700 садиб в Прикарпатті піся липневої повіні

Ющенко просить бізнесменів збудувати 700 садиб в Прикарпатті піся липневої повіні"Я хочу звернутися до найпроцвітаючих фірм України, щоб вони допомогли звести близько 700 садиб", — сказав Ющенко в неділю у смт Верховина на Івано-Франківщині, повідомляє прес-служба президента.

Він підкреслив, що за чотири наступних місяці для потерпілих повинні бути збудовані нові оселі. "Я дав людям чесне слово, що ці будинки будуть кращі, ніж ті, в яких вони жили", — наголосив президент.

Ющенко також повідомив, що в понеділок має намір провести зустріч з головами ОДА всієї України, на якій планується обговорити можливі шляхи надання допомоги постраждалим регіонам — зокрема зерном, будівельними матеріалами, технікою тощо.

"Ви побачите, що через 4-5 місяців ми відновимо все втрачене", — переконаний він.

Ющенко також вважає, що суми у 750 млн. грн., що передбачена на ліквідацію наслідків стихійного лиха в Івано-Франківській області, на сьогодні достатньо для цієї мети.

При цьому він відзначив, що всі пропозиції стосовно відповідних змін до бюджету, які йому надала влада постраждалих регіонів, а також міністерства, були враховані у поданому ним до парламенту законопроекті щодо внесення змін до держбюджету.

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Дивіться більше на http://www.1zemelna.com.ua

Оренда орних земель Прикарпаття

Оренда орних земель ПрикарпаттяЩодо ярих зернових, то їх навіть збільшилося на 10 тис. га. А всього під час цьогорічної весняної кампанії зароблено насіння в грунт на 188,7 тис. га, що на 12 тис. більше, ніж ми передбачали, і на 10,2 тис. га перевищує показники торішнього веснування. Основний приріст цих площ відбувся за рахунок сільгосппідприємств.

Останнім часом бурякоцукрова галузь нажаль втратила свої позиції й опинилась у кризовому стані. Порівняно з 2004 р., коли солодкі корені на івано-Франківщині вирощували майже на 9-ти тис. га, їхні плантації скоротилися нині до 2,1 тис. га. Якщо ж зіставити теперішню ситуацію з 1990-м, коли з 20,2 тис. га зібрали 665,4 тис. т цукрових буряків, то контрасти, як бачите, ще разючіші. Чільними ж чинниками скорочення посівних площ солодких коренів та зменшення валового виробництва цукросировини стало значне зростання цін на паливно-мастильні матеріали, мінеральні добрива, засоби захисту рослин, насіння тощо.

Внаслідок цих тенденцій витрати на гектар посіву солодких коренів зросли до 7-ми тис. грн. проти торішніх 5,2 тис. В результаті вирощування цукрової сировини в області — справа збиткова. І щоби змінити ситуацію, потрібно справді на державному рівні збільшити мінімальні закупівельні ціни на цукрові буряки. Адже нині ціна тонни солодких коренів (за умови, що цукристість продукції — базисна) — 170 грн., тоді як собівартість вирощування такого обсягу сировини (при розрахунковій врожайності 350 ц/га) становитиме цього року орієнтовно 184,3 грн./т.

На Прикарпатті працює наразі 26 основних інвесторів, які взяли в оренду 51 тис. га орних земель — переважно недавніх перелогів. У більшості районів створено всі умови для підприємців, охочих вкладати свої кошти в обробіток землі, у хліборобство. Триває інтенсивний пошук таких людей. Тож поступово їхнє число, тобто кількість ефективних сільгосппідприємств, успішних господарів надалі лише зростатиме.

Гірша річ — з пільговими кредитами. Скажімо, торік 86 підприємств АПК залучили пільгових кредитів на 139,6 млн. грн., що дозволило їм поряд з іншими заходами завершити 2007-й із загальною рентабельністю 5,3% з 29% приростом до попереднього року валу продукції. Завдяки державній фінансовій підтримці через механізм здешевлення позик, вони отримали з Держбюджету 16,8 млн. грн. компенсації. Але проблема в тому, що не всі охочі можуть отримати пільгові кредити. Багатьом господарствам бракує ліквідних активів для застави. іншим перешкоджає отримати їх зростання банківських відсотків за користування кредитами та обмеженість компенсаційних коштів, виділених на їхнє здешевлення.

Проте, з другого боку, діють й інші, крім механізму здешевлення позик, державні програми підтримки сільгосппідприємств. Наприклад, торік в області використано 72,1 млн. грн. з Держбюджету на фінансування цих програм, що на 13,3 млн. більше, ніж 2006-го. З них понад 40 млн. спрямовано на дотацію виробникам тваринницької продукції та населенню за вирощену та продану на забій худобу і птицю, 3,3 млн. — на часткову компенсацію вартості складної сільгосптехніки вітчизняного виробництва, 2,9 млн. — на розвиток селекції у тваринництві і птахівництві, 2,8 млн. — на дотацію за посіви озимих та ярих культур, а решту — понад 6 млн. — направлено на підготовку та підвищення кваліфікації кадрів, закладання молодих садів та догляд за ними, селекцію в рослинництві, на фінансування інших напрямів сприяння АПК.

Збереження земель, підвищення родючості ґрунтів — це питання всенародне й державної ваги. Однак останніми роками припинили фінансувати з Держбюджету програми вапнування кислих ррунтів, площа яких лише в нашій області займає 148,7 тис. га. Тому розпочато цю справу коштом обласного бюджету. Приміром, цього року на ту мету виділено більше 1,3 млн. грн., і нині сільгосппідприємства краю вже одержали майже 870 тис. з них. До закінчення сільгоспробіт, сподіваюся, надійде й решта.

За матеріалами: galychyna.if.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Миколаївська обл.:інвестиції на берегах Тилігулу

Миколаївська обл.:інвестиції  на берегах ТилігулуЖнива пройшли у нормальному режимі, незважаючи на нестачу техніки. Зернові культури — основа аграрного комплексу району. А от посіви ріпаку слід скорочувати, дуже вже він виснажує ґрунт. На мій погляд, фермерство не може повернути Україні колишню славу житниці Європи.

Майбутнє — за великими аграрними об'єднаннями. Всі кооперативи НДР після об'єднання Німеччини були збережені. Там розвивається тваринницький комплекс, на полях працюють "Джон Діри". А за наших умов фермерство — це повернення до плуга. Єдиним виходом із ситуації — укрупнення господарств.

Великі фермерські господарства, безперечно, розвиватимуться. Раніше був колгосп, який підтримував соціальну інфраструктуру, будував дороги і водопроводи. Ми відновимо колишню систему, підготуємо відповідні угоди з аграріями і сільрадами. Школа, лікарня, ФАП повинні одержати шефа, який підтримуватиме ці об'єкти у належному стані. Той, хто обробляє лише невеликі ділянки ріллі, зробити цього просто не зможе. До речі, про землю. Це надбання України передавалося у приватні руки з метою розвитку товарного сільгоспвиробництва. Переробку аграрної продукції в районі підтримуватимемо і розвиватимемо, а безгосподарному ставленню до землі — покладемо край.

Наші лідери аграрного сектору добре підготувалися до жнив, створили запаси ПММ. Тому у них немає необхідності терміново продавати зерно. А господарства слабші збувають все зараз, розраховуючи одержати нехай менше, та одразу. Спекулянти тільки того і чекають. Але у Березівському р-ні такі випадки поодинокі. Райдержадміністрація на прохання аграріїв одержує правдиву інформацію про трейдерів, а потім вже рекомендує виробникам найгідніших. На сьогоднішній день наша позиція така: зерно слід поки що притримати, чекаємо гідної ціни за гідний урожай.

Із 46-ти депутатів Березівської районної ради переважна більшість — розсудливі люди, яким набридли політичні суперечки. Той, хто пишається своєю партійністю, нехай зробить добру справу — привезе однопартійця-мільйонера і прикріпить до школи! Ми зараз шукаємо багатих людей, так чи інакше пов'язаних з Березівським районом. За їхньою допомогою створимо спеціальний благодійний фонд. Мине час, і на розвиток району з обласного бюджету будемо просити всього п'ять відсотків потрібних сум, а дев'яносто п'ять — знайдемо самі.

А поки маємо, що маємо — селище Раухівка, у якому практично знищено комплекс будинків колишнього військового містечка. Незрозуміла позиція судів, які сприяють розтягуванню цього комунального майна. Військовий комплекс — це 600 га землі, туди підведена електроенергія, залізниця. На його місці повинен бути створений потужний промислово-транспортний вузол, який стане перевалювальним пунктом на шляху до портів регіону.

Друге багатство — Тилігул, точніше, чудова зелена долина цієї річки. При належному підході ми всю Одесу зможемо забезпечити вирощеними тут овочами! Крім того, плануємо спорудити поля для гри у гольф і верхової їзди, павільйони для відпочинку. А щоб залучити туристів, потрібно здійснити ще одну ідею. Йдеться про будівництво першокласного шляху із Златоустового через Березанський р-н Миколаївської області на південь, до пляжів Коблева. Зелена зона Тилігулу може стати візитною карткою району, якщо хочете, новою Ферганською долиною. Місцевий бюджет одержить додаткові доходи, які підуть на розвиток інфраструктури. Кінцеве завдання всієї цієї роботи таке: проста людина повинна відчувати, що їй живеться краще.

За матеріалами: izvestiya.odessa.gov.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

«XXI Століття» продав бізнес-центр у Харкові за 67,9 млн. грн.

"XXI Століття" продав бізнес-центр у Харкові за 67,9 млн. грн.Як говориться в біржовому повідомленні компанії, зазначена вартість БЦ встановлено відповідно до останньої незалежної оцінки, проведеною компанією Jones Lang LaSalle і покупець оплачуватиме цю вартість частинами.

"Оплати будуть здійснюватися протягом шести місяців з останнім платежем до лютого 2009 року", — говориться в повідомленні.

Відповідно до повідомлення, загальна площа БЦ становить близько 10,2 тис. кв. м, орендна — 8,3 тис. кв. м.

Як повідомив генеральний директор компанії "XXI Століття Харків" Сергій Пирожников, основними покупцями виступлять якірні орендарі БЦ — Укрсіббанк, Приватбанк і банк "Золоті Ворота".

"БЦ поділений на кілька лотів і продається етапами. Основними покупцями виступлять його якірні орендарі, зокрема, Укрсіббанк, Приватбанк, банк "Золоті Ворота" і інші", — сказав він.

Разом з тим він повідомив, що з урахуванням кризи ліквідності в країні, компанія вирішила продати свій бізнес-центр і направити ці гроші на розвиток інших проектів.

Довідка від Першої Української Земельної Біржі: Компанія "XXI Століття Харків" зареєстрована в лютому 2007 р. в рамках реалізації стратегії регіонального розвитку "XXI Століття".

Компанія "XXI Століття", найбільший український девелопер, працює на ринку нерухомості з 1999 р. Із грудня 2005 р. акції компанії котируються на Лондонській фондовій біржі (залучено $139 млн.). У травні 2007 р. компанія здійснила випуск євробондів і залучила $175 млн. під розвиток проектів нерухомості в Україні.

За матеріалами: ukr.rynok.biz

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Закарпаття: після повені – епідемія

Закарпаття: після повені - епідеміяПогіршення епідемічної ситуації можуть спостерігати не лише в регіонах, постраждалих від стихії, а й у районах, розташованих уздовж русла річки Дністер.

МОЗ зазначає, що розмивання вигрібних ям, каналізаційних систем, підтоплення скотомогильників, тваринницьких ферм, цвинтарів, явне або приховане ураження джерел водопостачання, харчових продуктів (насамперед овочів, фруктів, інших продуктів тривалого зберігання) створили умови для виникнення гострих інфекційних хвороб, у тому числі й особливо небезпечних, а також імовірного формування нових осередків насамперед кишкових інфекцій, які можуть зберігатися тривалий час. А міграційні процеси в межах України, вивезення на продаж контамінованих продуктів харчування, прикордонна торгівля харчами із сусідніми республіками можуть сприяти поширенню інфекційних хвороб і за межами цих регіонів.

У період від кількох днів до двох тижнів можуть почати виникати спалахи гострих кишкових інфекцій бактерійної (шигельоз, сальмоне­льоз, ешерихіози, харчові токсикоінфекції) та вірусної (ентеровірусна, ротавірусна, норовірусна, аденовірусна ін­фекції) етіології. Не відкидають імо­вірності появи випадків холери. Трохи пізніше, від двох тижнів до місяця, можуть траплятися випадки черевного тифу, паратифів А і В, вірусних гепатитів А, Е. Уже найближчими днями можливі збільшення захворюваності на лептоспіроз, ентеровірусні менінгіти, поява випадків сибірки, туляремії.

За матеріалами: gazeta.lviv.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Глобальні продажі комерційної нерухомості скоротились на половину

Глобальні продажі комерційної нерухомості скоротились на половинуУ першій половині 2008 р. на світовому ринку комерційної нерухомості відбулися радикальні зміни: Токіо обігнав Лондон і Нью-Йорк, як найактивніший ринок нерухомості, тому що інвестори стали віддавати перевагу азіатським ринкам.

У той же час значно виросла торгівля комерційною нерухомістю в Бразилії, Росії, Індії та Китаї, так само як і на інших ринках, що розвиваються. На ринках, що розвиваються, було продано за вартістю 25% комерційної нерухомості в порівнянні з 10% у першій половині 2007 р.

Real Capital Analytics ураховує тільки угоди вартістю понад $10 млн.

Продажі офісів скоротилися на 60%, а готелів на 68% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Продажі торгових центрів знизилися на 54% за першу половину 2008 р., приміщень промислового призначення, включаючи склади та центри дистрибуції — на 38%, багатоквартирних будинків — на 34%.

З 84 країн, ситуація в яких відслідковується авторами доповіді, в 35 продажі виросли. У цьому списку тільки п'ять країн не вважаються такими, що розвиваються. Продажі комерційної нерухомості в Індії подвоїлися, у Бразилії збільшилися на 40%, у Росії — на 19%, у Китаї зростання сповільнилося до 7%.

Серед розвинених країн у США продажі впали на 63%, у Великобританії — на 57%, у Німеччині — на 65%.

За матеріалами: news.finance.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Український будівельний ринок переживає сповільнення

Повідомлення і статті про те, що український будівельний ринок на межі кризи все частіше з`являюься в пресі. Будівельники скаржаться, що не можуть продати вже споруджене житло і не мають грошей завершити незакінченУкраїнський будівельний ринок переживає сповільнення і проекти. Люди, які інвестували в будівництво власних квартир ризикують їх не отримати.

Держкомітет статистики підрахував — за півріччя обсяги збудованого в Україні скоротилися більш ніж на 1%. Це перше падіння за останні роки. Раніше будівництво було локомотивом економіки і демонструвало щорічне зростання на десятки процентів.

Спад на ринку нерухомості почали відчувати й інші галузі. Найбільше зачепило виробників будівельних матеріалів. На них впав попит бо будувати стали менше. Кажуть — ситуація найгірша за останні сім років. Деякі компанії оголосили про скорочення виробництва. Провідний німецький концерн повідомив про тимчасове згортання інвестицій — бо його будівельна продукція не знаходить збуту і залежується на складах.

Експерти називають декілька причин — одна із них — згортання банками різноманітних кредитних програм. Відсотки за кредитами виросли за рік чи не вдвічі — для багатьох українців вони стали недоступними. Адже майже 70% об`єктів продавалися завдяки довготерміновим кредитним програмам.

Нерухомість перестала рости в ціні, а відтак перестала бути привабливою для інвесторів. Ті, хто вкладав гроші в будівництво з метою заробітку, нині намагаються продати об`єкти, щоб вкласти в більш рентабельні проекти.

Оглядачі кажуть — нинішня ситуація на ринку в дечому нагадує американську. Там теж після кількарічного стрімкого зростання цін на нерухомість почався спад. Свої домівки втратили сотні тисяч громадян, які не могли виплачувати іпотечні кредити. У Сполучених Штатах криза перекинулася й на банківський сектор. Фінансові установи зазнали багатомільярдних збитків. Аналітики роздумують, чи зачепить нинішій спад на ринку нерухомості і українську банківську систему. Песимісти лякають — криза може мати масштабний вплив на економіку країни вцілому.

За матеріалами: voanews.com

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України