Будівельники залишають Київ

Будівельники залишають КиївІ головне — скорочуються інвестиції в будівництво в Києві. У І-ому півріччі в столичні новобудови було вкладено 15,5 млрд. грн. Це всього на 4,1% більше, ніж у І-ому півріччі 2007 р. У той же час в 2007 р., у порівнянні з 2006-м, обсяги інвестицій виросли на 31,2%.

Зниження темпів росту обсягів будівництва самі забудовники пояснюють, по-перше, "перегрітість" столичного ринку, а по-друге — зниженням попиту на нове житло. На думку експертів, зниження темпів росту будівельного ринку продовжиться й у ІІ-ому півріччі 2008 р.

Найвищі показники здачі житла в столиці — у Дарницькому, Голосіїевському, Святошинському і Соломенському районах. Зокрема, на території Дарниці з початку року з'явилося 244,7 тис. кв. м житла (це більше 40% від загального обсягу). П'яту частину житла (121,4 тис. кв. м) звели в Голосіїевському районі. Близько 10% всіх новобудов з'явилося в Святошинському і Соломенському районах. Найменше квартир здали на Оболоні й у Дніпровському районі столиці.

У той же час по розмір інвестиція в житлове будівництво лідирують центральні райони Києва. Найбільше коштів забудовники витратили на Печерську. За січень-червень 2008 р. ця сума становила 1,5 млрд. грн. У Шевченківському районі компанії вклали в будівництво 1,25 млрд. грн.

Таку тенденцію експерти пояснюють просто: у центрі Києва вільної для забудови землі майже не залишилося. І отут якщо будують, то дуже дороге житло. До того ж міські влада прийняли нові правила забудови центральної частини міста, які спрямовані на те, щоб посилити умови одержання необхідної для початку будівництва документації. Ці перешкоди сприяють подорожчанню нового житла в центрі столиці.

"По проектах нерухомості, що почали будувати після 1 січня 2007 р., необхідно передати місту 20% загальної площі житла", — пояснює консультант по житлової нерухомості Української торговельної гільдії А. Деревлева. Раніше компанії-забудовники передавали до фонду соціального житла 12% у центральних районах столиці й 7% від побудованого — на окраїні й у спальних районах.

По даним Головного управління статистики в Києві, у першому півріччі забудовники виконаний будівельних робіт на 3% більше показників січня-червня 2007 р.

За матеріалами: ukr.rynok.biz

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*