Український будівельний ринок переживає сповільнення

Повідомлення і статті про те, що український будівельний ринок на межі кризи все частіше з`являюься в пресі. Будівельники скаржаться, що не можуть продати вже споруджене житло і не мають грошей завершити незакінченУкраїнський будівельний ринок переживає сповільнення і проекти. Люди, які інвестували в будівництво власних квартир ризикують їх не отримати.

Держкомітет статистики підрахував — за півріччя обсяги збудованого в Україні скоротилися більш ніж на 1%. Це перше падіння за останні роки. Раніше будівництво було локомотивом економіки і демонструвало щорічне зростання на десятки процентів.

Спад на ринку нерухомості почали відчувати й інші галузі. Найбільше зачепило виробників будівельних матеріалів. На них впав попит бо будувати стали менше. Кажуть — ситуація найгірша за останні сім років. Деякі компанії оголосили про скорочення виробництва. Провідний німецький концерн повідомив про тимчасове згортання інвестицій — бо його будівельна продукція не знаходить збуту і залежується на складах.

Експерти називають декілька причин — одна із них — згортання банками різноманітних кредитних програм. Відсотки за кредитами виросли за рік чи не вдвічі — для багатьох українців вони стали недоступними. Адже майже 70% об`єктів продавалися завдяки довготерміновим кредитним програмам.

Нерухомість перестала рости в ціні, а відтак перестала бути привабливою для інвесторів. Ті, хто вкладав гроші в будівництво з метою заробітку, нині намагаються продати об`єкти, щоб вкласти в більш рентабельні проекти.

Оглядачі кажуть — нинішня ситуація на ринку в дечому нагадує американську. Там теж після кількарічного стрімкого зростання цін на нерухомість почався спад. Свої домівки втратили сотні тисяч громадян, які не могли виплачувати іпотечні кредити. У Сполучених Штатах криза перекинулася й на банківський сектор. Фінансові установи зазнали багатомільярдних збитків. Аналітики роздумують, чи зачепить нинішій спад на ринку нерухомості і українську банківську систему. Песимісти лякають — криза може мати масштабний вплив на економіку країни вцілому.

За матеріалами: voanews.com

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*