Збитки і жерти липневої повені 2008 р.

Раніше повідомлялося про 31 загиблого, одна людина вважалася зниклою безвісти. Постраждалими від стихії вважаються 498 чол.

Медики продовжують огляд жителів постраждалих регіонів.За період з 23-27 липня виявилися підтопленими понад 40 тис. будинків. Влада виділила на ліквідацію наслідків стихії близько $1,26 млрд. — і заявила про намір компенсувати збитки постраждалим. Авансові платежів e рамках компенсацій вже надійшли у регіон.

У зоні стихійного лиха перебувають 3765 лікарів і 4,65 тисячі медичних працівників середньої ланки, 194 одиниці санітарного транспорту.

У цей час рівень води у р. Дністер в усьому Придністров'ї, крім Тирасполя і південного Слободзейського району знижується, повідомляє штаб цивільного захисту невизнаної республіки. Підтопленими залишаються 715 будинків, у тому числі відселено 1823 людини.

За час паводку повністю були зруйновані шість будинків. За даними штабу, у районі м. Тирасполь рівень води становить 8,76 м (критична позначка — 8,26 сантиметрів), як раніше призвело до затоплення центральному майдана в і розмивання дамб за межами міста.

Скоротився обсяг води, що скидається з гребель Дубосарськой ГЕС у Придністров'я (з 2850 до 1450 кубометрів на секунду) і Новодністровської ГЕС в Україні – з 4-5 тис. до 1370 куб. на сек.

4 серпня 2008г. 4 людини загинули в Румунії через повені. Разом з Україною від повені постраждали Румунія та Мордова. У Румунії загинули четверо осіб, серед яких одна дитина. Двоє – зникли безвісти.

12 тис. людей — евакуйовані. Хоча дощі у країні вже припинилися, влада радить людям принаймні ще на кілька днів утриматися від повернення до своїх осель. Нині понад 4 тис. поліцейських та вояків укріплюють дамби біля річок. У постраждалих районах рятувальники роздають мешканцям харчі та питну воду.  Метеорологи заспокоюють — пік стихії вже минув і найближчим часом дощів не очікують.

А у Молдові масово відселяють мешканців населених пунктів, які розташовані на берегах річок. Президент країни В. Воронін попередив: у разі серйозної небезпеки евакуація буде проводитися у примусовому порядку. На території невизнаної Придністровської республіки уже оголосили надзвичайний стан. За інформацією місцевого Гідрометцентру, із середини минулого тижня рівень води у Дністрі підвищився на п'ять метрів, і вода продовжує підніматися.

 В Україні внаслідок повеней, які завдали понад 4 млрд. гривень збитків, загинули 38 людей.

Підтопленими залишаються понад 30 тис. будинків. Близько 50 населених пунктів й досі без електрики. Рівень води стрімко падає і люди почали повертатися до своїх помешкань. За словами наших кореспондентів, багатьом людям доведеться фактично заново відбудовувати садиби.

ВР у під час позачергової сесії затвердила президентський указ про оголошення певних територій шести областей України, які постраждали від повеней, зоною надзвичайної ситуації. Рада ухвалила оголошення окремих територій Вінницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Львівської, Тернопільської і Чернівецької областей.

Депутати обговорюють зміни до бюджету у звязку зі стихійним лихом. Урядовий проект змін до бюджету представила прем"єр Юлія Тимошенко. Свої законопроекти подали також президент та Партія регіонів.

Уряд прийняв рішення виділити їх сімям по 100 тис. грн. на кожного загиблого. Людям, які постраждали від паводку, виплатили близько 8 млн. грн. Тим, чиї оселі повністю зруйновані, платять по 5 тиc.грн., чиї потребують капітального ремонту – по 2,5 тис. грн.., і по 1 тис. грн. дають власникам будинків, які пошкоджені частково.

Уряд запевняє, що це – тільки аванс. Решту коштів люди отримають, після того, як втрати від води порахують повністю.  Родинам загиблих внаслідок повені обіцяють заплатити по 100 тис. грн.

Україна планує звернутися по допомогу до інших країн. Поки що свої послуги запропонували Сполучені Штати, Італія, Польща та ООН.

Найнеобхідніші продукти та медикаменти в районі вражені стихією постачає благодійний фонд організований співачкою Русланою Лижичко – на її заклики відгукнулися відомі українські артисти та співаки. Те саме чинить й фонд мільярдера Рината Ахметова. Працівники деяких державних установ переказують потерпілим свої денні зарплати. 100 тис. грн.. за один день надійшло від звичайних громадян.

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про ринок землі України

Дивіться більше на сайті www.1zemelna.com.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*