Криза на ринку нерухомості штучна? Чи прогнозована?

Криза на ринку нерухомості штучна? Чи прогнозована?До уваги не братимуть ані вид діяльності, ані переважне право нинішнього орендаря на продовження угоди. Вирішальним фактором буде сума, яку запропонують конкурсанти.

Крім цього Міністр з питань житлово-комунального господарства України О. Кучеренко виступає за негайне введення податку на нерухомість як механізму для зниження вартості житла.

На його думку, податок має не тільки переслідувати функцію наповнення бюджету, а й «змусити запрацювати і зробити обіг у цьому житловому фонді, щоб перестали спекулянти вкладати гроші у ці спекулятивні операції, які дозволяють їм безкоштовно тримати, може, 50%, може, 70% новопобудованого житлового фонду в Києві і нагнітати спекулятивне навантаження».

«Податок на нерухомість як податок на багатство пожвавить цей ринок і піде на користь», — вважає Кучеренко.

На думку міністра, ще одним кроком уряду по стабілізації ситуації на ринку житла повинна стати політика державної інтервенції (за аналогією з ринком зерна).

«Мені здається, що програма, яку пропонує Президент — «Доступне житло», саме вона і може стати такою державною інтервенцією на цей ринок. У жодному разі не йдеться про безкоштовне житло. Вона має стимулювати людей, у першу чергу, молодих, які мають нормальний середній постійний дохід і які можуть спрогнозувати і за 7-15 років вийти на траєкторію вирішення своєї житлової проблеми», — сказав він.

Він також відзначив, що в МінЖКГ були деякі зауваження щодо концепції. На думку міністра — помилково надавати органам місцевого самоврядування право визначати межі ставок податку на нерухомість, цю функцію необхідно передати центральним органам влади.

У концепції, крім того, була передбачена норма оподатковування нерухомості площею від 200 кв. м. Кучеренко вважає, що оподатковувану площу необхідно зменшити у два рази — до 100 кв. м.

Міністр також повідомив, що у законопроекті «Про основні принципи житлової політики», який розробляється Міністерством ЖКГ, передбачене негайне введення податку на нерухомість.

Нажаль профільний міністр може опинитися в стані мрійника.

Бо глобальних фіскальних новацій у 2009 р. з огляду на плани депутатів Верховної Ради —  не буде, тобто ані запровадження податку на нерухомість, ані ліквідації спрощеної системи оподаткування. Депутати спробують хіба що трохи залатати бюджетні дірки. Приміром, якщо не вистачатиме в держскарбниці грошей, для митарів розширять арсенал непрямих методів нарахування податків.

А поки що, прикладом, у Дрогобичі нерухомість ще в серпі 2008 р. розпродували «своїм» за чверть ціни.

 «Ще жодного об'єкту нерухомості не було продано нинішніми депутатами на конкурентних засадах. Застосовується тільки одна схема — це приватизація шляхом викупу трудовим колективом», — зазначив депутат Дрогобицької міської ради М. Летнянчин. На його думку, такий продаж, щонайменше удесятеро дешевше, ніж на реальному ринку.

«Так, банки сьогодні оцінюють приміщення в центрі нашого міста від $ 1500 — $ 2000 за один квадратний метр. Віддалені приміщення коштують від $1000 до $ 1500. Це тоді, коли залучені Управлінням ресурсів міської ради експерти за своєю методикою оцінюють такі приміщення в $200 за один квадратний метр.

До речі, в оголошенні у газеті «Інформація» прочитав, що конюшня, яка продається в с. Солонсько, коштує $ 270 за один квадратний метр. Ось вам і «стандарти» Дрогобича!

Користають з цього тіньові особи, які займаються нерухомістю як бізнесом; трудові колективи, які отримують свої мізерні «відкупні»; оцінювачі, які отримують частку з різниці вартості; і, як казав один депутат, «рішали»-лобісти серед депутатів, які організовують необхідну кількість голосів.

Приблизно теж відбувається і під час продажу землі. Ця корупційна схема працює та є основним гальмом матеріального розвитку міста. Втрачено сотні мільйонів гривень, за які мали б давно перетворити Дрогобич на місто високих стандартів», — М. Летнянчин.

На минулу липневу сесію 2008 р. було винесено проект рішення про встановлення мінімальної ціни продажу нерухомості. Ця ціна мала б становити в середньому не менше як $1000 за квадратний метр. Проте рішення не було прийнято — забракло голосів.

В той же час, приміром, представники будівельних компаній м. Запоріжжя ще в липні 2008 р. висловили впевненість у тому, що прогнози про можливе різке зниження цін на житлову нерухомість в Україні на даний момент не мають під собою достатніх підстав.

За словами члена виконкому міської ради В. Альшана, при очікуваному зростанні цін на енергоносії, електроенергію, будматеріали і навіть на хліб, при тому, що земельні ділянки підуть через аукціон, житло ніяк не може подешевшати, а низькі ціни можуть пропонувати споживачам тільки компанії-піраміди.

Не буде сприяти зниженню цін на житло і загальне зношування житлового фонду, і швидкість будівництва нової нерухомості, що становить у середньому щорічно по 0,8 м2 на кожного українця (По Запоріжжю-0,2%). У цілому, потреба в житлі в кожної людини в Україні в 10 разів вища, ніж у країнах Європи.

Про це вів і інший поплічник цінового Евересту на нерухомість. Ціни на житлову нерухомість знижуватися не будуть, повідомив під час організованої інвестиційною компанією Concorde Capital телефонної конференції для іноземних інвесторів голова ради директорів компанії "XXI Століття" Л. Парцхаладзе.

Він вважає, що факторами, які підтримують ціну на житлову нерухомість, є тривале зростання доходів населення, накопичений ще з радянських часів попит, зменшення обсягів будівництва.

Виконавчий директор kdd group П. Сліпець також підтвердив, що, незважаючи на подорожчання іпотечних кредитів, попит на житлову нерухомість збережеться. У першу чергу, це стосується елітної нерухомості, покупці якої при її придбанні, за його словами, користуються трохи іншими міркуваннями, ніж тільки вартість кредитів.

Тепер з огляду на падіння столичного ринку нерухомості активи будівельного комплексу лідирують у рейтингу найризикованіших для інвестування галузей. Експерти впевнені, що за таких умов інвестори займуть вичікувальну позицію, причому на невизначений час

Аналітики впевнені, що криза на ринку нерухомості все більше набирає оберти та вже починає зачіпати не тільки великих гравців, але й кінцевих споживачів. Спроба уряду "закрутити гайки" комерційним банкам спричинила іпотечну кризу. Як наслідок — серйозні випробування на міцність для будівельних компаній і виробників будматеріалів.

Нерухомість і будівництво вже не перший місяць потрапляють до десятки найризикованіших галузей. Експерти впевнені, що з урахуванням виняткової інертності ринку нерухомості варто очікувати, що приплив фінансування будівельного комплексу в цілому вичерпаний надовго.

"Слідом за нерухомістю і будівництвом сфера виробництва та дистрибуції будматеріалів змушує учасників ринку переглядати свої виробничі програми. За останній час виробники різко знизили рентабельність у спробі втримати ціни на колишньому рівні, але це не сприяє збереженню обсягів продажів минулого періоду. В окремих сегментах даного ринку спостерігається спад до 40%, що робить інвестиції в даний ринок занадто ризикованими", — пояснюють укладачі рейтингу MPP Consulting у своєму звіті.

Такий стан справ зачіпає всіх операторів ринку, особливо посилюючи ситуацію навколо держпідприємств. Показники роботи, приміром, холдингу "Київміськбуд", більш ніж красномовні. С. Борисенко, голова наглядової ради компанії "КиївСпецБуд", депутат Київради (фракція БЮТ), акцентує увагу на тому, що балансовий прибуток "Київміськбуду" торік чомусь виявився в 3 рази меншим, ніж витрати на утримання холдингу.

Фундамент сьогоднішніх проблем "Київміськбуду" закладався ще на початку 1990-х рр.., коли замість реальних активів (парку будівельної техніки та інших потужностей) статутний фонд компанії сформували із символічних міноритарних пакетів "живих" підприємств. Правда, при цьому контрольні пакети чомусь передали в приватні руки. В результаті цих пертурбацій "Київміськбуд" був спочатку позбавлений виробничого потенціалу, необхідного для ефективної конкуренції.

А статус держпідприємства, не зацікавлений в результатах роботи менеджмент, необхідність після останніх законодавчих новацій купувати земельні ділянки на загальних підставах, остаточно поставили колись успішну компанію в складне становище.

Багато експертів впевнені, що врятувати столичного девелопера від краху може тільки швидкий продаж новому ефективному власникові. "Я впевнений, що тільки в тому випадку, якщо київська громада швидко продасть той пакет акцій, що все ще перебуває в її власності, можна буде одержати за "Київміськбуд" хоч якісь гроші. Компанію треба терміново продавати, щоб прийшов нормальний власник і провів там необхідні структурні зміни", — переконаний "бютівець" С. Борисенко.

Швидше за все, холдинг розплатиться за своїми зобов'язаннями і на відміну від безлічі своїх збанкрутілих колег по ринку вийде з кризи у відносно прийнятній формі — особливо, якщо вдасться знайти інвестора.

Хоча прихід до будівельного бізнесу ефективних власників в період охолодження інтересу до галузі здається досить непростим процесом. Аналітики MPP Consulting стверджують, що відтік інвестицій з даного бізнесу був очевидний ще в травні-червні 2008 р., коли криза на ринку будівництва тільки починалася.

Складним завданням стає вигідний продаж навіть успішних будівельних компаній, не кажучи вже про ті структури, які сьогодні переживають не кращі часи.

Як повідомив начальник внутрішнього контролю та аудиту одного великого будівельного холдингу, забудовники, які вийшли на IPO до початку кризи, сьогодні спостерігають серйозне падіння вартості акцій своїх компаній.

"Ті будівельні компанії, які встигли вийти на IPO до кризи, втратили ще більше, ніж ті, які не встигли", — говорить він. Таким чином, вигідний продаж якихось будівельних активів досить сумнівний: рівень ризику істотно знижує їхню капіталізацію і може залучити тільки інвесторів, які додержуються принципу легендарного професійного інвестора зі США Уоррена Баффета: "Купуй, коли всі продають".

Але… про IPO в Україні ще й досі ставлення більш ніж екзотичне. Хоч читати про нього можна чимало:

 

  1. Стисла історія українських IPO: http://zemlyany.blox.ua/2008/09/Stisla-istoriya-ukrayinskih-IPO.html
  2. IPO — це не найдешевше джерело коштів: http://zemlyany.blox.ua/2008/09/IPO-tse-ne-najdeshevshe-dzherelo-koshtiv.html
  3. IPO — модна фінансова технологія чи економічна необхідність?: http://zemlyany.blox.ua/2008/09/IPO-modna-finansova-tehnologiya-chi-ekonomichna.html

 

Та, в той час, коли для оволодіння інструментарієм IPO в усьому світі відмовляються від Закритих Акціонерних Товариств, щоб дозволити незалежний аудит, який передує прийняття умов IPO, саме в 2008 р. в Україні тільки-но приймається закон про акціонерні товариства.

І це в той час, як IPO регламентується нормами міжнародного права, чинне українське законодавство демонтрує, нажаль, певне відставання від світового рівня.

Ось чому наші підприємці відчувають певний дискомфорт і в галузі впровадження IPO.

 

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Дивіться більше на http://www.1zemelna.com.ua

Ринок житлової столичної нерухомості впав. Вся надія на ринки регіональні

Ринок житлової столичної нерухомості впав. Вся надія на ринки регіональніУ липні на вторинному ринку нерухомості Києва середня ціна на однокімнатні квартири підвищилася на 2,5%, або на $89,4 до $3 728,8 за кв. м у порівнянні із червнем.

На двокімнатні квартири ціна в липні підвищилася на 2,8%, або на $102,2 до $3 744,2 за кв. м, на трикімнатні — на 1,4%, або на $51,7 до $3 692,8 за кв. м у порівнянні із червнем.

Як повідомлялось, у червні на вторинному ринку нерухомості Києва середні ціни на житлову нерухомість по районах міста збільшилися на 1,9%, або на $67,6 до $3 672,1 за кв. м у порівнянні із травнем, середня ціна на однокімнатні квартири підвищилася на 2,5%, або на $88,1 до $3 639,4 за кв. м у порівнянні з травнем, на двокімнатні — знизилася на 1,5%, або на $56,1 до $3 642,0 за кв. м, на трикімнатні — підвищилася на 1,5%, або на $53,8 до $3 641,1 за кв. м у порівнянні із травнем.

В 2007 р. в порівнянні з 2006 р. на вторинному ринку нерухомості Києва середня ціна на однокімнатні квартири підвищилася на 13% з $2 833,2 за кв. м, на двокімнатні — на 11,8% з $2 911,9 за кв. м, на трикімнатні — на 18,7% з 2 814,2 на кв. м.

Динаміка середніх цін за 1 кв. м житлової нерухомості в районах Києва в доларах на вторинному ринку нерухомості в липні, у доларах:

Район             липень           червень          зміни в %

Голосіївський           3763    4003    -6,0

Дарницький 2565    2655    -3,4

Деснянський             2393    2612    -8,4

Дніпровський           2987    3025    -1,3

Оболонський            3707    3648    1,6

Печерський               6276    5853    7,2

Подільський 3464    3721    -6,9

Святошинський        2950    2941    0,3

Солом'янський         3304    3334    -0,9

Шевченківський       5014    4929    1,7

Середня         3642,3             3672,1             -0,8

Весь цей час ріелтери очікували на зростання цін на нерухомість у разі активізації іпотечного кредитування.У разі активізації в жовтні-листопаді іпотечного кредитування (що прогнозувалося багатьма банками) рівень росту цін на нерухомість у середньому може становити 25%.

Якщо активізація іпотечного кредитування наступить пізніше, то ринок до цього періоду буде перебувати в стані очікування з можливим рівнем коливання цін у межах 10%.

В асоціації ріелтерів Одеси й Одеської області також вважають, що за оптимістичним варіантом розвитку подій у листопаді можна чекати активізації банками іпотечного кредитування, що дасть можливість вийти ринку нерухомості із застою.

Це може вивести ринок на нову спіраль збільшення цін.Разом з тим, президент Союзу фахівців з нерухомості О. Рубанов прогнозує активізацію іпотечного кредитування тільки до кінця 2009 р.

"На наш погляд, жовтень цього року — це досить оптимістичний прогноз, на нашу думку, ситуація може вирівнятися тільки до кінця 2009 р.", — сказав Рубанов.

При цьому він не зробив загального прогнозу щодо цінової ситуації на ринку нерухомості, додавши, що в різних сегментах ринку цінова ситуація буде різною.

Наприклад, житло преміум-класу буде продовжувати зростати в ціні через незначну пропозицію на ринку, тоді як вартість житла економ-класу може знизиться до кінця 2009 р. на 30%.

Ппротягом останніх місяців банки переважно обмежили іпотечне кредитування, зокрема, в іноземній валюті, а також посилили його умови.

Та ось що реально відбулося на кінець вересня 2009 р. Столичні ріелтори констатують практично повну відсутність попиту на вторинне житло. У той же час пропозиція в базах даних агентств нерухомості почала стрімко рости, що вже привело до зниження вартості квартир як мінімум на 10%. Втім, потенційні покупці однаково не поспішають укладати угоди, очікуючи подальшого обвалу ринку.

У липні 2008 р. попит на вторинне житло впав у порівнянні із зимовими місяцями на 40%. Пропорційно зменшилася й кількість реальних угод. Ще більше зниження попиту фіксують в АН "C.I.T.". Тут вважають, що попит зараз впав у кілька разів і наближається до нуля.

Столичні ріелтори стверджують, що більшість з виставлених сьогодні на продаж квартир буде нереально продати за заявленими цінами. Головними причинами кризи на вторинному ринку нерухомості, на їхню думку, стали жорсткість умов іпотечного кредитування, відмова деяких банків видавати кредити в національній валюті, інфляція та очікування обвалу цін, які все більше відбивають в українців бажання купувати зараз житло.

Найбільш сильно вдарила по ринку криза в банківських структурах. Спочатку покупці зіткнулися з тим, що через складності з резервуванням фінустанови стали відмовляти клієнтам в одержанні іпотечних кредитів, а потім через дефіцит коштів підняли процентні ставки. За останні чотири місяці ставки виросли зі звичних 10-11% до 16-18% річних у валюті. А відсотки по гривні взагалі досягають космічних висот — 3-5% на місяць. Якщо врахувати, що більше 65% угод проходили із залученням кредитних коштів, відбувся серйозний відтік покупців.

Одночасно із прагненням купівельного попиту до нуля ріелтори констатують і збільшення кількості пропозицій. В порівнянні зі звичайним рівнем сьогодні пропозицій квартир у базах столичних АН на 15-20% більше. Правда, основна їхня частина, за його словами, надходить за зданими в експлуатацію новобудовам як від інвесторів цього житла, так і від самих забудовників.

По-перше, складності з реалізацією квартир силами забудовників змусили останніх звернути увагу на такий канал продажів, як ріелтори.

По-друге, через зростання процентних ставок по кредитах деякі інвестори просто не в змозі їх обслуговувати й намагаються в такий спосіб повернути хоча б ті гроші, які вони вже вклали в об'єкт.

Крім того, в останні роки чималі кошти у фінансування будівництва вкладали девелопери та фінансові фонди. От за допомогою ріелторів вони й намагаються продати частину приналежних їм квартир.

Реакція ринку виявилася цілком прогнозованою — ціни поповзли вниз. Правда, значний мінус у вартості квадратного метра житлових фондів у гривневому еквіваленті дало падіння курсу долара. То ж спочатку продавці намагалися перерахувати вартість свого майна за курсом 5,05, однак, відчувши повне ігнорування з боку покупців, повернулися до вихідних цифр.

Втім, і в доларовому еквіваленті ціни на вторинку почали стрімко знижуватися. Якщо за січень-квітень цього року вторинка подорожчала на 4-6%, то в травні-липні подешевшала на 7-10% — констатують в АН "Траєкторія". За їх оцінками протягом останнього місяця угоди по квартирах були майже на 14% менше їхньої початкової вартості.

А ось і більш вражаючі цифри. Із січня 2008 р. в більшості сегментів столичного ринку вторинного житла, насамперед найбільш неякісного, ціни знизилися в середньому на 10%. Однак реально квартиру сьогодні можна купити ще дешевше — при торзі власники можуть поступитися 10-20%. Тобто за півроку вартість зменшилася на 20-30%.

За свідченням ріелторів, кожна десята квартира спочатку надходить на продаж за ціною на 5-20% дешевше середньоринкової. Це пов'язано з тим, що на ринку нерухомості виставлене небувале число закладених квартир: їхня кількість за останні три місяці збільшилася на 15%. Саме на таке майно власники найчастіше знижують ціни.

Оскільки розмір щомісячної плати по кредитах, включаючи штрафні санкції, становить близько 2-3% від вартості житла, власникові простіше й дешевше відразу знизити вартість об'єкта на 5-10%, щоб швидше його реалізувати. Приміром, по нашому агентству зараз виставлена на продаж закладена двокімнатна квартира серії КТ на вулиці Семашко (Академмістечко) за $160 тис., тоді як подібні апартаменти в цьому ж районі пропонуються за $180-185 тис.

Також  деякі продавці знижують ціни, якщо в них іде наступна покупка, де при недотриманні термінів угоди можна втратити більше, ніж поступитися якийсь відсоток на продажі своєї квартири. Охоче уступають у ціні й спекулянти, які купили раніше об'єкти в новобудовах для наступного перепродажу: цих квартир у базах даних столичних АН сьогодні найбільше.

У підсумку, як стверджують ріелтори, знайти однокімнатну квартиру дешевше $100 тис., а гостинку — $70 тис. вже цілком реально. Приміром, у Святошинському районі є пропозиції з продажу "одиничок" за $80-95 тис., а на Троєщині та Лісовому масиві нескладно відшукати житло за $90-98 тис.

Однокімнатні квартири площею 18-20 кв. м у переробленому гуртожитку в Київ-Волинському пропонуються за $65 тис., а гостинки на Борщагівці, Воскресенці та Отрадному (площею 20 кв. м) — по $75 тис. Двокімнатну в Дарниці, Березняках, Борщагівці або Отрадному можна купити за $115 тис., а "трьошку" у тих же районах (а також на Лісовому й Виноградарі) — за $145 тис. Причому  виставлені по $115-120 тис. квартири цілком реально купити за $100 тис. Однак навіть це не стимулює активізацію на ринку, тому що більшість потенційних покупців чекають подальшого зниження вартості на нерухомість.

Говорячи про найближче майбутнє столичного ринку вторинного житла, ріелтори розходяться в думках. За оцінками представників однієї з найстарших британських ріелторских компаній Hamptons Inter-national, що працює в декількох країнах Східної Європи, у тому числі й в Україні, у Києві буде обвал цін, а пік кризи прийдеться на жовтень цього року, коли житло стане дешевше на 25-30%. З ними солідарний і Цуканов, який впевнений, що до кінця року нерухомість подешевшає ще на 10-20%, а разом із сьогоднішнім зниженням під кінець року вона зменшиться приблизно на 40%.

Подібний розвиток подій можна було спостерігати в Казахстані, Латвії, Литві, де за такий же період житло подешевшало на 40%. Так що в подібних прогнозах немає нічого екстраординарного. Наразі до листопада 2008 р. ринок нерухомості просяде приблизно на 30%. Застій на ринку первинки прямо торкнеться й вторинки. Ціни на неї будуть зменшуватися до кінця 2008 р.

Втім, провідний спеціаліст консалтингової компанії RED Р. Кизлайтис думає, що б/у житло повинне подешевшати в середньому всього на 1,5-2%.  Продавці не підуть на подальше значне зниження його вартості.

То ж столичний ринок вторинної нерухомості може з однаковою ймовірністю розвиватися за трьома сценаріями: плавне зростання у межах інфляції, стабільність зі зниженням реальної вартості в результаті інфляції й корекції в окремих сегментах ринку або, як це пророкують англійці, тотальний обвал цін.

Чому ж пропадіння ринку нерухомості ніби заговорили дещо запізно? а от уявіть ситуацію, коли ви працюєте над угодою по продажу житла, а вам зривають угоду тим, що сповіщають:  ринок нерухомості наразі впав. Так у комерційному світі не буває. Мали відбутися певні тевтонічні зрушення  критична маса ріелторів, яка прийшла за працевлаштуванням у бюро зайнятості виросла до критичної і реальність кризового стану на ринку нерухомості як первинного так і вторинного стала реальністю. Вартість житла як на первинному, так і на вторинному ринку впала від 5% до 30%. Але ця статистика не стосується комерційної нерухомості.

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Дивіться більше на http://www.1zemelna.com.ua

«ЗНАК ЯКОСТІ» Асоціації лідерів турбізнесу України


«ЗНАК ЯКОСТІ» Асоціації лідерів турбізнесу України
 

«Знак якості Асоціації лідерів турбізнесу України» — це відзнака, яка підтверджує участь суб'єкта туристичної діяльності у Програмі добровільної сертифікації асоціації, відповідність туристичних послуг та місць їхнього надання позначеного таким «Знаком Якості», вимогам встановленим Порядком добровільної сертифікації Асоціації.

Сертифікація з складовою частиною будь-якої інфраструктури ринкової економіки, одним із шляхів забезпечення високої якості продукції. У більшості випадків сертифікація проводиться добровільно, за бажанням постачальника послуг і дає їм можливість показати, що продукція відповідає певним вимогам. Добровільна сертифікація туристичних послуг здійснюватиметься на відповідність вимогам, що не віднесені нормативними документами до обов'язкових.

Добровільна сертифікації у сфері туризму — це ефективний спосіб ще раз довести високу якість туристичного продукту та повідомити про це споживачеві. Хоча вона не є обов'язковою, але ще раз підкреслює турботу постачальника туристичних послуг про споживача і якість продукції.

Процедура проведення добровільної сертифікації туристичних послуг передбачає подання та розгляд заявки, проведення комплексу робіт з перевірки на відповідність вимогам; аналіз одержаних результатів і прийняття рішення про можливість видачі «Знак якості АЛТУ»; видача «Знаку» та внесення суб'єкта туристичної діяльності до Реєстру системи добровільної сертифікації АЛТУ, а також технічний нагляд за наданням сертифікованих туристичних послуг та інформування споживачів та суб'єктів туристичної діяльності про результати робіт із добровільної сертифікації.

Перевірка й оцінка туристичних послуг, що надаються суб'єктом туристичної діяльності, складатиметься зокрема з обстеження місця надання туристичних послуг, аналізу рівня кваліфікації персоналу, знання ним правил обслуговування.

Програма добровільної сертифікації суб'єктів туристичної діяльності «Знак якості Асоціації лідерів турбізнесу України» передбачає виконання комплексу заходів спрямованого на забезпечення виконання завдань Асоціації з метою:

— впровадження добровільної системи недержавної сертифікації туристичних послуг та здійснення громадського контролю за якістю туристичних послуг;

— сприяння зростанню якості туристичних послуг, безпеці та захисту законних інтересів туристів;

— інформаційної підтримки туристів та суб'єктів туристичної діяльності, координації діяльності членів Асоціації щодо підготовки та перепідготовки кадрів.

Першими учасниками програми «ЗНАК ЯКОСТІ АЛТУ стали провідні туристичні компанії України, члени Асоціації лідерів турбізнесу України:

— АГЕНТСТВО «ПАН УКРЕЙН»,

— «ВОЯЖ-КИЇВ»,

— «КАНДАГАР»,

— «САМ»,

— «ТЕЗ ТУР»,

— «ТУРОПЕРАТОР «ПРОЛАНД»,

— «ТУРТЕСС ТРЕВЕЛ»,

— «ТУРИСТИЧНИЙ КЛУБ»,

— «АКСЕСС»,

— «КОРАЛ ТРЕВЕЛ УКРАЇНА»

© Об'єднання туристичних операторів «Асоціації лідерів турбізнесу України»

Довідка від Першої Української Земельної Біржі: Ассоциация Лидеров Турбизнеса Украины (АЛТУ) презентует уникальный выставочный проект «UKRAINIAN TRAVEL FORUM»

Первая международная туристическая выставка-форум «UKRAINIAN TRAVEL FORUM 2008 (осень)» пройдет в престижнейшем месте столицы «Центре делового и культурного сотрудничества »Украинский Дом« с 29 сентября по 01 октября 2008 г.

Выставка инициирована и организована ведущими туристическими операторами Украины — членами Ассоциации Лидеров Турбизнеса Украины (АЛТУ). Это имиджевое событие, а также эффективный инструмент, направленный на объединение усилий для создания действенного внутрибизнесового механизма с целью решения сложных бизнес-задач в туристической отрасли, формирования цивилизованного рынка и управления им.

В планах ассоциации — организация сезонных выставок такого формата (осенью и весной). Техническим организатором выставки выступила специально созданная ассоциацией выставочная компания «АЛТУ-ЭКСПО», задачей которой является качественно воплотить проект в жизнь.

Основным мотивирующим фактором появления выставки-форума в Украине можно назвать отсутствие на сегодняшний день профессионального мероприятия, которое б способствовало качественно решить как тактические бизнес-задачи на уровне компании, так и глобальные вопросы, которые являются решающими в открытии новых возможностей для развития туристической индустрии страны в целом.

На сегодняшний день в состав АЛТУ входят такие «гиганты» украинского туристического рынка, как «Вояж-Киев», «Кандагар»,»Агентство «Пан Укрейн», «Туроператор «Проланд», «ТЕЗ Тур», «САМ» и «Туртесс Тревел». И это только начало. Состав ассоциации растет, и организаторами проекта ведется активная работа по освещению других участников туристического бизнеса о новом проекте, призванном кардинально и быстро решить интересующие их бизнес-задачи.

Формат «UKRAINIAN TRAVEL FORUM 2008 (осень)» позиционируется как исключительно профессиональный туристический выставочный форум, включающий в себя использование выставочной площади для имиджевого представления стендов туристических компаний в сочетании со структурированной насыщенной деловой программой, организованной на площадках и в многочисленных конференц-залах»Украинского Дома, участниками которых и станут представители туристической отрасли не только Украины, но и других стран.

В выставке-форуме примут участие туристические операторы, отели и отельные комплексы, перевозчики (авиа, авто, морским и ж/д транспортом), посольства территориальные (курортные), представительства, страховые компании, финансовые организации, средства массовой информации (СМИ), туристические государственные и негосударственные организации.

Выставка будет проходить 3 дня — это исключительно профессиональные мероприятия.

Самым главным и значимым событием выставки-форума станет всеукраинский съезд участников туристической индустрии.

Кроме этого, все участники выставки смогут организовать презентационные и обучающие тренинги по своему усмотрению, а также принять участие во всех акциях выставки. Ассоциация АЛТУ проведет собственную программу конференций касательно современных рыночных тенденций и инновационных туристических продуктов. Будут созданы идеальные условия для международной конгресс-программы всех трех дней выставки, которая обеспечит открытый форум для контактов и обмена информацией, сфокусированной на последних тенденциях индустрии туризма.

Отличительной особенностью организации выставки-форума является то, что участнику предлагаются не просто квадратные метры выставочной площади, а уникальный пакет насыщенного, тщательно спланированного участия во всех трех днях работы выставки. В стоимость пакета включены: оборудованный стенд компании, участие в открытии выставки, участие в пресс-конференциях организаторов выставки, участие в работе съезда с возможностью выступления на нем, участие во всех мероприятиях выставки, посещение любых презентаций и мастер-классов, электронная регистрация, электронная запись посетителей (турагентов) на индивидуальные встречи с представителями туроператоров, электронная запись на интересующие посетителей рекламные материалы всех участников с их последующей бесплатной доставкой по месту требования (адреса турагентств), доступ к сети INTERNET, использование любого конференц-зала по своему усмотрению в течение не менее 1 часа (согласно разработанного графика), напитки (чай, кофе, вода, сок), возможность участия во всех программах.

Для посетителей выставки-форума также появляются очевидные отличительные выгоды по сравнению с иными проектами в Украине. Среди них можно выделить самое главное — возможность в заранее оговоренное время получить максимум необходимой и полезной информации, достичь конкретных деловых договоренностей об обслуживании, сотрудничестве или партнерстве именно с интересующим контрагентом в обстановке, располагающей к подобному виду делового общения. Это позволит исключить общение со «случайными» людьми на не интересующие темы (для этого список участников форума по виду деятельности в туристической отрасли значительно ограничен и конкретизирован).

Следует отметить, что именно этим данный проект и уникален в нашей стране, так как организаторы поставили четкие цели, отсекающие все ненужное, тем самым, закрепив выставку-форум как единственную в нише мероприятий, призванных решать сложные бизнес-задачи в туристическом бизнесе.

Безусловно, бесприбыльность выставки-форума для организаторов — главное условие ее проведения, так как это пилотный проект. На будущее организаторы не ставят главной своей целью коммерческий результат, так как сами являются участниками выставки-форума и пришли решать с его помощью другие задачи.

Посещение выставки будет возможным только для приглашенных гостей и профессионалов туристического бизнеса. Билеты не предусмотрены.

«UKRAINIAN TRAVEL FORUM», организованный профессионалами от туризма, призван стать передовым событием в туристическом бизнесе, который станет аналитическим центром для практического обмена актуальной информацией, и будет определять направление, темпы и границы развития отечественной туриндустрии.

 

За матеріалами:turline-ua.blogspot.com

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

 

США-2008: Всесвітня економічна криза

Високотехнологічний індекс Nasdaq composite втратив за сесію 3,6%, зупинившись на позначці 2179 пунктів, а індекс 500 провідних американських корпорацій Standard & Poor's 500 знизився на 4,71% — до 1192 пунктів.

Причина обвалу на американському ринку акцій — банкрутство Lehman Brothers і, як наслідок, найгірші побоювання інвесторів з приводу розвитку світової фінансової кризи. Більш того, трейдери побоюються ланцюгової реакції після банкрутства одного з найбільших у світі інвестиційних банків, і про майбутнє банкрутство крупної страхової корпорації American International Group (AIG) говорять вже відкрито.

Котирування Lehman Brothers обвалилися за підсумками торгів на 94%, а папери AIG втратили в ціні 61%. Все це дозволяє припустити, що Lehman Brothers став в даному випадку класичною жертвою спекуляцій трейдерів на ринку, а наступна на черзі — AIG.
Зниженням котирувань відзначився весь американський фінансовий сектор: акції найбільшого в США за обсягом активів банку Citigroup Inc. втратили в ціні 15%, акції Bank of America — 21%, папери лідируючого американського оператора кредитних карт American Express Co. подешевшали майже на 9%.

Різке здешевлення нафти, що стало одним із результатів банкрутства Lehman Brothers, спричинило за собою падіння котирувань нафтових компаній. Трейдери, побоюючись глобального спаду економіки, позбавлялися в понеділок і від акцій промислових компаній. Папери багатопрофільної корпорації General Electric Co. впали в ціні на 8%, акції найбільшого в світі виробника будівельної техніки Caterpillar Inc. — на 3,4%, сталеливарної AK Steel Holding Corp. — на 19%.

Тим часом, президент США Дж. Буш поспішив запевнити громадськість у тому, що американська економіка достатньо сильна, щоб справитися з тими потрясіннями, які відбуваються на фінансових ринках. Він підкреслив, що адміністрація Білого дому продовжує пильно стежити за ситуацією і працювати над тим, щоб мінімізувати вплив подій на фінансових ринках на економіку в цілому, а також забезпечити стабільність фінансової системи.

Президент висловив упевненість, що ринки капіталу є достатньо гнучкими і витримають те, що все відбувається, не дивлячись на те що дана нестабільність може хворобливим чином вплинути на співробітників і клієнтів, які постраждали від кризи компаній.

Повідомлення про банкрутство Lehman Brothers стало причиною різкого зниження індексів на всіх найбільших світових майданчиках. Європейські біржові індекси впали в понеділок у середньому на 3,5%. Загальноєвропейський індекс FTSEEurofirst обвалився за підсумками торгів на 42,21 пункту (3,63%) і склав 1119,94 пункту. Впали і російські фондові індекси: РТС знизився на 4,78% — до 1277,6 пункту, а індекс ММВБ впав на 6,18% — до 1067,45 пункту.

Відзначимо, фондові торги в Японії завершилися 16 вересня 2008 р. падінням індексу Nikkei майже на 5% на фоні новин з Уолл-Стріт. Негативну динаміку зумовила звістка про банкрутство інвестиційного банку Lehman Brothers, що сприяло падінню котирувань акцій компаній банківського сектора. В результаті індекс Nikkei за сьогоднішню торгову сесію втратив 605,04 пункту (-4,95%), закрившись на позначці 11609,72 пункту.

Перед тим ще літом 2008 р. Citigroup Inc. знизила свій прогноз на кінець 2008 р. для індексу Standard & Poor's 500 на 4,8%, до 1475 пунктів, назвавши як причину "нестабільну кредитну ситуацію" — повідомлено Bloomberg. Головний стратег Citigroup по американських акціях Т. Левкович (Tobias Levkovich) знизив також прогноз для індексу Dow Jones Industrial Average, у який входять 30 компаній, на 5%, до 13250 пунктів.

Новий прогноз по S&P 500 припускає 14% приросту для основного індексу американських акцій у порівнянні з його закриттям минулого тижня на 1298,20 пункту. Прогноз Левковича все-таки на 2,2% вищий від 1443 пунктів — усередненого прогнозу восьми інших стратегів Wall Street, що надали свої оцінки на кінець року Bloomberg News.
"Кредитні умови погіршилися, — заявив Левкович в інтерв'ю Bloomberg Television. — Це погано для фінансової активності, погано для капіталовкладень".

Незадовго до прогнозу Левковича, минулого тижня головний інвестиційний стратег Merrill Lynch & Co. Р. Бернштейн (Richard Bernstein) написав у меморандумі, що кредитна криза "широка, глибока і глобальна", а також "далека від завершення", незважаючи на те, що фінансові компанії оголосили про $500 млрд. списань і збитків.
Американські акції 2008 р., цілком ймовірно, виростуть слідом за акціями фінансових компаній, оскільки ціни на сировинні товари та споживчу впевненість впали до рівнів, які традиційно передують зростанню акцій, відзначив Левкович. Протягом останніх 36 років нафтові ціни, статистично порівнянні з рекордами, поставленими в липні, не втримувалися на такому рівні, а акції в наступні півроку додавали в середньому 20%, додав він.

Індекс споживчої впевненості в червні впав нижче 55 уперше з 1992 р. Протягом останніх 40 років такі низькі значення індексу передували ралі на фондових біржах, сказав Левкович.

Інвестор-мільярдер Майкл Прайс ставить на те, що Citigroup Inc. і Wachovia Corp. залишаться нестабільними, і говорить, що майже не бачить банків, куди можна інвестувати після того, як сукупні збитки від низькоякісних іпотек склали майже півтрильйона доларів, повідомляє Bloomberg.

"Citigroup чекають нові лиха", — заявив Прайс, що очолює компанію MFP Investors LLC у Нью-Йорку, а раніше був генеральним директором і президентом Franklin Mutual Advisers LLC.

У цей час Прайс займається короткими продажами акцій обох банків, незважаючи на те, що Citigroup, що є найбільшим американським банком за розміром активів з початку року впав на 33%, а Wachovia, четвертий найбільший банк, втратив 52%. При коротких продажах інвестори беруть акції в борг і продають їх, розраховуючи, що зможуть купити їх дешевше, коли прийде час віддавати борг.

Списання та збитки Citigroup, пов'язані із крахом американських кредитних ринків, склали $55,1 млрд., а збитки Wachovia — $22 млрд. Аналітики прогнозують, що прибутки американських банків у поточному кварталі знизяться на 35%, тому що вони знижуються вже чотири квартали, а збитки від іпотечного кредитування склали $493 млрд.

Прайс, що інвестує у вартість та одержав популярність на покупці акцій збіднілих кредиторів, включив Citigroup у короткі продажі коли акції торгувалися "у районі між 20 і 30", сказав він. Акції банку не піднімаються вище $25 уже більше трьох місяців.

© Новина підготовлена для розміщення Бізнес-блог-регістратором

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

 

 

«ТММ» має наміри будувати у Київі та у Київській області до 2012 р.

"ТММ" має наміри будувати у Київі та у Київській області до 2012 р. У квітні-червні "ТММ" збільшила чистий дохід в 6,4 рази, або на 293,208 млн. грн.. до 347,035 млн.  грн. у порівнянні із січнем-березнем.  У квітні-червні компанія ввела в експлуатацію 68 тис. кв. м. житла.

Січень-Березень "ТММ" закінчила із чистим прибутком 7,657 млн. грн., збільшивши чистий дохід на 32,2%, або 13,112 млн. грн.. до 53,827 млн. грн.. у порівнянні з жовтнем-груднем 2007 р.

2007 "ТММ" закінчила із чистим прибутком 13,998 млн. гривень, зменшивши чистий дохід на 32,6%, або на 125,44 млн. грн.. до 259,493 млн. грн. у порівнянні з 2006 р.

У липні 2007 р. компанія здала в експлуатацію житловий комплекс преміум-класу "Тріумф" по вулиці Зверинецька, 59 у Печерськом районі Києва.

Компанія входить у групу компаній "ТММ", займається будівництвом елітних житлових будинків і дизайном розташованих у них квартир. Девелоперсько-будівельна компанія повного циклу "ТММ" (Технології. Менеджмент. Маркетинг., Київ) має намір побудувати бізнес-центр по вулиці Палладіна в Святошинському районі Києва до кінця 2011 р.

Початок будівництва запланований на 2009 р., повідомила прес-служба компанії. Площа ділянки під будівництво становить 1,88 га. Передбачається, що корисна площа офісних приміщень складе 75,5 тис. кв. м. Крім того, проектом передбачене спорудження паркінг-центра на 695 машиномісць. Компанія ТММ виступає інвестором і генеральним підрядником реалізації проекту.

Згідно даним компанії, за станом на 31 грудня 2007 р. цей проект був оцінений компанією Colliers International в $64,6 млн.

Крім цього компанія ТММ планує приступитися до будівництва житло-офісного комплексу бізнес-класу в м. Обухів  в 2008 р. Завершення будівництва комплексу заплановано в 2012 р.

ТММ реалізує проект житло-офісного комплексу в м. Обухові в рамках стратегії компанії по розвитку міст-супутників і реалізації проектів нерухомості в Київській області, повідомляє прес-служба компанії.

 

Проект передбачає будівництво 4 житлових 18-поверхових секцій з вбудованими торгово-офісними приміщеннями на нижніх поверхах будинків, а також 36 "таунхаусів" — зблокованих будинків в 3-4 поверху з індивідуальними гаражами. У рамках реалізації концепції замкнутої інфраструктури проект житло-офісного комплексу компанії ТММ також передбачає спорудження дитячих майданчиків, площадки для відпочинку дорослих, спортивної площадки, підземного й наземного гостьового паркінгів.

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Дивіться більше на http://www.1zemelna.com.ua

США:»План Полсона» наткнувся на обговорення

США:"План Полсона" наткнувся на обговоренняВлада країн G7 формально підтримала "екстраординарні заходи", прийняті в США, але поки не збирається слідувати їхньому прикладу.

Заклик голови мінфіну США Генрі Полсона підтримати екстрені заходи з викупу з ринку "поганих боргів" на $700 млрд. був почутий. Учора був опублікований меморандум G7, у якому голови мінфінів і центробанків розвинених країн підтримали "екстраординарні заходи, прийняті Сполученими Штатами".

Підкреслюється, що "особливо" важливий "план з видалення неліквідних активів, що дестабілізують фінансові інститути". У заяві G7 говориться про "важливість більш ефективного регулювання", поліпшення якості нагляду і прозорості ринків. Закінчується воно вираженням готовності "індивідуально або колективно вжити необхідних заходів для забезпечення стабільності міжнародної фінансової системи".

Судячи з висловлень німецької, британської і японської грошової влади, приймати власні програми викупу "поганих боргів" на ринку жодна з розвинених країн, крім США, поки не збирається. Голова мінфіну ФРН Пітер Штейнбрюк учора заявив Reuters, що планів, "порівнянних" з американським, немає. Втім, події розвиваються надзвичайно швидко: ще на вихідних мова йшла про те, що під викуп на $700 млрд. потраплять лише цінні папери, пов'язані з іпотекою
Після того як законопроект надійшов у конгрес, стало ясно, що мова йде і про цінні папери, забезпечені автокредитами та картковими кредитами. Через це під час обговорення нового "плану Полсона" у конгресі вартість пакета може вирости.

Тим часом президент США Дж. Буш виступив із закликом до членів конгресу якомога швидше схвалити закон. Представники і республіканців, і демократів уже підтримали його в принципі, але очікується, що під час обговорення будуть внесені уточнення, а від Генрі Полсона зажадають відповісти на цілу низку питань. Головне з них — за якою ціною будуть викуповуватися активи, що стали неліквідними.

 

"Це спрацює, тільки якщо мінфін заплатить набагато більше від поточних ринкових цін, — пише в блозі професор Прінстонського університету Пол Кругман. — Це може бути правдою, або якщо те, що відбувається, пов'язано тільки із проблемою ліквідності, що сумнівно, або якщо мінфін має намір сильно переплачувати, викидаючи гроші платників податків".

 

Професор Чиказького університету Луїджи Зінгалес задається питанням "Чи хочемо ми жити у світі, де доходи приватні, а збитки розподілені на всіх?".

 

AFP цитує главу офісу держборгу Швеції Бо Лундгрена — одного з авторів стабілізаційного пакета під час шведської кризи на початку 1990-х років, досвідом якого останнім часом цікавилися в мінфіні США. Він говорить, що, хоча пакети антикризових заходів і схожі, "план Вашингтона, схоже, віддає перевагу акціонерам, а перспективи повернути платникам податків їхні гроші виглядають незначними".Досвід Швеції включав націоналізацію проблемних банків.

 

Очікується, що конгрес схвалить пакет заходів, запропонованих адміністрацією Буша, до кінця тижня. Але, судячи з уривчастих деталей обговорення, його остаточний вигляд може значно відрізнятися від початкового.

 

За матеріалами: news.finance.ua

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

XXI Century Investments (Кіпр) приїхала через гру на Лондонській Фондовій Біржі!

На українській фондовій біржі  зафіксовано збиток, пов'язаний з переоцінкою активів убік зменшення на $65,96 млн, тоді як за аналогічний період минулого року їхня вартість зросла на $1,04 млрд.

XXI Century Investments (Кіпр) приїхала через ігру на Лондонській Фондовій Біржі!Так і хочеться побажати чільникам цього невдалого розміщення облігацій, що українське IPO вже від того, що воно авансується в Україні, а не в Європах, стало програє від 30% до 70% своєї собівартості… Інша справа, чому це відбувається, і хто й що від того виграє, але «злиття2 акцій українських копаній на західних біржах є не тільки довготривалим, але й передбаченим.

 Тому є декілька з причин. Однією з яких спеціалісти з фондових ринків світу безперечно називають фактор непрозорості компаній на українських фондових ринках, де мало б продаватися до 33% заявлених акцій.

 Це має насторожувати перш за все аудитні контори як на терені України, так і в усьому світі. Але цього не відбувається.

 

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Дивіться більше на http://www.1zemelna.com.ua

Україна чекая на дорогих гостей із закордону

Україна чекая на дорогих гостей із закордонуЗа даними департаменту комунікацій влади та громадськості Секретаріату КМУ, в 2006 р. на територію нашої держави в'їхало майже 19 млн. туристів із 25 країн світу.

Найбільше серед них — росіян: майже 6,5 млн. чол.,

 на 2-ому місці за кількістю туристів Польща -близько 4 млн. чол.

 молдаван в Україну в'їхало 3 млн. чол.,

 білорусів — 2,12 млн. чол.,

 угорців -1,158 млн. чол.,

 500 тис. чол. —  словаків, румунів і німців.

До речі, американці також проявляють інтерес до нашої держави — минулого року зі Сполучених Штатів до нас завітало 111 тис. американських туристів. З решти країн українські курорти відвідало не більше як 40-50 тис. осіб.

Одним з найважливіших факторів, які визначають привабливість відпочинку в межах України, це є рівень розвитку курортної інфраструктури. Як уже зазначалось, це один зі слабких моментів української туристичної галузі.

Низка перевірок державних та приватних баз і санаторіїв під час літнього сезону 2007 р. показала, що адміністрації цих закладів не дотримуються обов'язкових норм і стандартів перебування відпочивальників на об'єктах. За данними Держспоживстандарту України, різноманітні порушення спостерігаються практично у всіх аспектах.

Для прикладу, фахівцями Головного управління у справах захисту прав споживачів в АР Крим 1 серпня 2007 р. проведена планова перевірка дотримання законодавства щодо утримання і харчування споживачів в Ялтинському санаторії „Юність" Міністерства охорони здоров'я України.

«На момент перевірки послуги з короткострокового мешкання не відповідали вимогам нормативних документів, — говориться у документі у Головному управлінні у справах захисту прав споживачів. — Зокрема, в кімнатах відсутні необхідні меблі, устаткування, постільна білизна, не розташовані на видному місці плани евакуації і дії персоналу та споживачів при надзвичайних ситуаціях, в громадських туалетах відсутнє необхідне обладнання, електричні розетки в корпусах не промарковані. Відсутня також мережа радіомовлення, або незалежні від мережі радіоприймачі».

Були також порушення і в харчуванні відпочивальників, найголовніше з яких — це майже на третину зменшені порції та навіть відсутність деяких продуктів. Гостям санаторію не було надано інформацію про перелік основних послуг, що надаються, вартість місць в номерах, відомості про орган, що здійснює захист прав споживачів в регіоні. Відтак. курортники не могли знати, що їх права порушують.

Планова перевірка ще одного ялтинського санаторію «Зорі України» показала майже аналогічні порушення. На порушників складені адміністративні протоколи та застосовані до них економічні санкції в відповідності.


За матеріалами:
turline-ua.blogspot.com

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Львівщина — туристична мета на завтра

Львівщина  - туристична Мека на завтраДо 2010 р. Львів матиме нову дитячу туристичну базу | Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив рішення про будівництво дитячої туристичної бази поряд з Львівським обласним центром краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді на вул. І. Франка, 156. Дитяча туристична база розпочне свою роботу у 2010 р. Про це повідомила прес-служба Львівської міської ради.

Згідно з нещодавно підготовленою проектно-кошторисною документацією на будівництво новобудови потрібно 7,5 млн. грн. На сьогодні вже виділено 500 тис. грн. Як повідомив директор Львівського центру краєзнавства, екскурсій і туризму М. Набитович, дитяча туристична база розрахована на 50 осіб.

Перший поверх бази буде пристосований для дітей з особливими потребами. На території бази буде спортзальне приміщення. Дитяча туристична база буде обласною комунальною власністю, однак перебуватиме на балансі Львівського центру краєзнавства, екскурсій і туризму.


ЄС зацікавився реставрацією мостиських фортів Першої світової війни
| У випадку активізації партнерства в галузі зеленого туризму Мостиського району з Єврорегіоном «Карпати», ЄС профінансує реставрацію фортифікаційних споруд часів Першої світової війни в селі Поповичах. Про це повідомлено в Мостиській райраді.

Під час участі в міжнародній конференції, присвяченій Єврорегіону «Карпати», яка відбулася днями у відпочинкому центрі «Арламів» (РП), голова Мостиської районної ради А. Вербаускас довідався, що у випадку налагодження бізнесових зв'язків з поляками стосовно розвитку зеленого туризму, Мостиський район таки одержуватиме фінансову підтримку від ЄС на рівних засадах. Це стосуватиметься не лише перспектив розвитку зеленого туризму на основі фортів Першої світової війни в Поповичах, а й геотермальних вод, що є на території району.

Ще у листопаді 2007 р. в м. Перемишлі (Республіка Польща) керівник відділу економіки Мостиської РДА В. Клочков презентував проект стосовно можливості використання як рекреаційної зони фортів часів Першої світової війни, що у с. Поповичах. Тоді поляки вирішили ініціювати створення під егідою Євросоюзу волонтерського табору на базі поповицьких оборонних фортифікаційних споруд часів Першої світової війни.

За матеріалами:turline-ua.blogspot.com

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України

Туризм в Україні – від регіонального до зовнішнього

Туризм в Україні - від регіонального до зовнішньогоПро це повідомив  О. Марченко, начальник управління з питань євроінтеграції та туризму і курортів Закарпатської ОДА.У програмі заходів — презентація інвестиційних пропозицій туристично-рекреаційної галузі Закарпаття та сільського зеленого туризму.

12 вересня — відкриття міжнародного фестивалю ковальського мистецтва, дегустація закарпатських вин, сиру та меду, а також майстер-клас приготування закарпатських народних страв.

13 вересня на виставці ярмарку — конкурс сувенірних виробів карпатських народних майстрів.

Стабільний розвиток туристичної галузі залежить від обсягів виїзного туризму, вважає Т. Демура, керівник Асоціації лідерів турбізнесу України (АЛТУ ).

Українські туроператори не мають нагальної потреби розробляти нові різновиди чи напрямки туризму. Превалюватимуть, як і раніше, два головні види відпочинку: пляжний і гірськолижний. Зосередити зусилля в найближчій перспективі доведеться на збільшенні потоку українських туристів за кордон.

Якщо виїзний туризм набуде масовості, то й вітчизняні туроператори матимуть змогу запропонувати клієнтам на порядок кращі умови відпочинку й водночас значно здешевити путівки.


Довідка від Першої Української Земельної Біржі
. За даними, які були приведені в УНІАН 25 вересня 2008 р. керівництвом Асоціації лідерів туристичного бізнесу внутрішні туристичні обсяги в 2008 р. в Україні впали  з оглядкою на регіони від 5% до 15%. Карпатський регіон, Крим і Україна нажаль лідиють серед аутсайдерів. А ось зовнішні туристичні апетити українців вже шостий ріс сталіно дають щорічний приріст на 40%.
Є над чим поро змірковувати чільникам українських регіонів у Рік Туризму в Україні, який, нажаль, для країни не став чинником реального туристичного зростання в українських регіонах. Доречі в Києві впали розміри дитячого туризму. Ціни на облаштування, проїзд і харчування дитячих туристичних груп в 2008 р. просто заскалили!


За матеріалами:
turline-ua.blogspot.com

© Перша Українська Земельна Біржа | Актуально про земельний ринок України